Zverejnené boli ďalšie patenty týkajúce sa pripravovaného zariadenia Surface Phone | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Zverejnené boli ďalšie patenty týkajúce sa pripravovaného zariadenia Surface Phone

Novinky

Zverejnené boli ďalšie patenty týkajúce sa pripravovaného zariadenia Surface Phone

O pripravovanom zariadení Surface Phone už čo to vieme, no z úst Microsoftu zatiaľ nevyšli žiadne oficiálne informácie. Hlavne preto sa fanúšikovia mobilnej Windows platformy snažia vydolovať čo najviac informácií z iných dôveryhodných zdrojov. Najhlavnejším zdrojom informácií o pripravovanom zariadení Surface Phone, sú zverejnené patenty, patriace spoločnosti Microsoft. Väčšina z nich bola zapísaná ešte v roku 2016, no po vypršaní lehoty sú všetky patenty zverejnené, a má ku nim prístup naozaj každý na celom svete. Z posledných patentov vieme vyčítať, že si pre nás Microsoft chystá špeciálny high-end skladací smartfón/tablet, ktorý má byť určený pre tých najnáročnejších používateľov. Microsoft nám v patentoch predstavil aj zopár špeciálnych technológií, či sa jedná o samotnú skladaciu obrazovku alebo na mieru upravený fotoaparát, ktorý by mohol fotiť v každom štádiu zloženia smartfónu. Vytvoriť naozaj dokonalý skladací mechanizmus, ktorý zanechá minimálnu medzeru medzi displejmi, je hrozne náročné, a to si uvedomujú aj samotní technici z Microsoftu. V najnovšom zverejnenom patente nám technici do podrobna popisujú skladací mechanizmus nadchádzajúceho skladacieho zariadenia.

Prepracovaný do najväčších detailo

Redmondský gigant zapísal rovno 4 patenty, popisujúce špeciálny skladací mechanizmus. Na stránkach patentového úradu nájdeme nové patenty s názvami “Hinge with free-stop function,” “Hinge mechanism”, “Hinge device with living hinge,” a “Hinge device with snap open lock.” Vo všetkých prípadoch sa jedná o úplne rozdielne kĺbové prepojenia dvoch obrazoviek, no cieľom všetkých je vytvorenie dokonalého spoju medzi obrazovkami. Ďalšou spoločnou vlastnosťou všetkých kĺbov je, že každý jeden z nich umožňuje rotáciu s druhou obrazovkou až v rozpetí 360 stupňov. To by v praxi znamenalo, že zo smartfónu by ste mohli spraviť úplne bezproblémovo tablet alebo menší laptop.

TIP  Google po obrovskej pokute od EÚ dvíha varovný prst! Nové nariadenia možno spôsobia spoplatnenie Androidu

Oficiálny popis patentov

“Technológie sú opísané pre závesný mechanizmus spojený s najmenej dvoma obrazovkami, kde sa displeje môžu vzájomne otáčať o 360 stupňov. Kĺbový mechanizmus má najmenej jeden ohybný spojovací prvok, ktorý má všeobecnú dráhu v tvare S, keď sú displeje v polohe tabletu, “ vysvetľuje spoločnosť Microsoft.

Niektoré patenty disponujú aj špeciálnou “protizatváracou” technológiou, vďaka čomu by ste mohli zariadenie v určitej polohe zacvaknúť do stálej polohy tak, aby sa Vám počas práce náhodne nezatvorilo. Treba si však uvedomiť, že nie všetky patenty sa nakoniec stanú realitou a Microsoft si pri vytváraní reálneho zariadenia musí vybrať jednu konkrétnu technológiu. Dúfajme, že Microsoft stále napreduje vo vývoji zariadenia Surface Phone a zase raz nesklame priaznivcov mobilného Windows sveta.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Ryan Smalley)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.