ZTE - skladací smartfón Axon M je iba začiatok | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

ZTE – skladací smartfón Axon M je iba začiatok

Novinky

ZTE – skladací smartfón Axon M je iba začiatok

Displeje smartfónov sa stále viac a viac zväčšujú, no pointov smartfónu je hlavne to, že ho dokážete strčiť do vrecka. Práve kvôli tomu, sa viacerí svetoví giganti ako Samsung a Microsoft, začali v roku 2016/2017 pohrávať s myšlienkou skladacieho smartfónu. S podobnou myšlienkou sa ale celkom neočakávane začala pohrávať aj spoločnosť ZTE, ktorá úplne z ničoho nič minulý rok v októbri, predstavila nový smartfón s označením Axon M, ktorý je vybavený dvomi displejmi.

Prvé ohlasy na smartfón Axon M neboli zrovna najlepšie

Skladací smartfón Axon M si po prvých recenziách odniesol miernu dávku kritiky za to, že nie je zrovna najtenší a tým pádom sa pohodlne nezmestí do akéhokoľvek vrecka. Kritiku si zaslúžil aj za nie moc dobre upravený Android, ktorý sa pri používaní na dvoch obrazovkách správal celkom čudne a nie vždy išlo všetko podľa predstáv používateľov/recenzentov smartfónu.

Spoločnosť ZTE sa samozrejme nedala prvou kritikou odradiť.  Viceprezident marketingového oddelenia spoločnosti ZTE Jeff Yee, sa v najnovšom rozhovore pre stránku Engadget podelil o jeho pohľad na tento smartfón a objasnil problém, prečo si zaslúžil takú vlnu kritiku. Podľa jeho slov sú ich zákazníci so smartfónom naozaj spokojní. Väčšina problémov so smartfónom vyplývala hlavne z toho, že používatelia mali v rukách po prvýkrát niečo úplne nové a Axon M často porovnávali s klasickými smartfónom.

Koniec rámikom medzi displejmi

V rozhovore sa podelil aj o to, čo má spoločnosť ZTE za lubom. Podľa jeho slov spoločnosť ZTE plánuje pokračovať vo vylepšovaní modelu Axon M a v aktualizáciách sa pokúsi odstrániť všetky nedostatky, no ich hlavnou prioritou bude zrejme ďalšie experimentovanie so skladacími obrazovkami. V budúcnosti by chceli zmenšiť rám displejov na úplné minimum, poprípade by ich chceli kompletne odstrániť a vytvoriť jednoliaty skladací displej.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Vyzerá to tak, že tento rok bude naozaj prevratný. Microsoft plánuje predstaviť už dlho očakávaný Surface Phone, ZTE plánuje napredovať a Samsung koncom roka predstaví skladací smartfón Galaxy X s jednoliatym 7,3-palcovým displejom.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.