Známy youtuber Austin Evans sa pýta: má Windows Phone ešte priestor v roku 2017? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Známy youtuber Austin Evans sa pýta: má Windows Phone ešte priestor v roku 2017?

Novinky

Známy youtuber Austin Evans sa pýta: má Windows Phone ešte priestor v roku 2017?

Známy youtuber Austin Evans sa pýta: má Windows Phone ešte priestor v roku 2017?

Existencia platformy Windows Phone v roku 2017 bola opäť raz spochybňovaná známym youtuberom Austin Evans, ktorý už viac ako 10 rokov prináša recenzie na najnovšie technologické novinky, vrátane Windows zariadení.

V rámci videa, ktoré môžete nižšie vidieť uvidíte rozbaľovanie dvoch zariadení, vlajkovej lodi spoločnosti Acer – Luquid Jade Primo, ktorá sa momentálne v našich končinách ponúka za niečo málo pod 300€ a spoločnosti Alcatel – Idol 4 Pro, ktorý sa dostal len niekoľko týždňov aj náš trh.

Treba však po zahliadnutí videa skutočne smutne konštatovať, Microsoft Windows Phone odsunul na druhú koľaj a nechal fanúšikov tejto platformy s minimálnym množstvom smartfónov, ktorým už v priebehu nasledujúcich rokov skončí podpora. Nehovor viac o tom, že sú to už niekoľko rokov staré zariadenia.

V každom prípade je aspoň od aktuálnych výrobcov obdivuhodné, že sa pustili na tak nestabilný trh s Windows zariadeniami, ktorý však bez toho aby pokryli strednú triedu je čoraz stále viac na ústupe.

PS: tak ako Austin vo videu povedal, lámať palicu nad smartfónmi s Windowsom je možno ešte predčasné, predsa kto iný ako Microsoft by mohol priniesť plnohodnotný Windows do smartfónov?

TIP  Windows 10 na ARM úspešne spustený na Lumii 950 XL!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.