Značka „Secure“ pri stránkach využívajúcich HTTPS protokol čoskoro zmizne. Zmeny prídu čo nevidieť | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Značka „Secure“ pri stránkach využívajúcich HTTPS protokol čoskoro zmizne. Zmeny prídu čo nevidieť

TECH

Značka „Secure“ pri stránkach využívajúcich HTTPS protokol čoskoro zmizne. Zmeny prídu čo nevidieť

Určite si mnohí z vás spomenú na to ako spoločnosť Google oznámila, že stránky využívajúce zastaralý protokol HTTP bude označovať ako nezabezpečené stránky. Opatrenie sa dotklo viacerých prevádzkovateľov webových portálov, ktorí jednoducho ak chceli aby im prehliadač Google Chrome neoznačoval stránku ako nebezpečnú tak museli zabezpečiť HTTPS šifrovanie.

Znak „Secure“ z adresného riadku čoskoro zmizne

Najnovšie spoločnosť Google oznámila, že znak „Secure“, teda zabezpečený odstráni z adresného riadku. Táto zmena sa bude týkať verzie prehliadača Google Chrome 69, ktorá by mala byť uvoľnená v septembri tohto roka. Takto by to malo vo finálne vyzerať.

oznacenie bezpecnej strany

Zdroj: blog.chromium.org

Neznamená to však to, že spoločnosť zabudne na zabezpečenie stránok, ale defualtne bude označovať zabezpečene stránky len znakom zámku, prípadne bez neho. V prípade stránky, ktorá nebude zabezpečené používateľ bude o tejto informácii oboznámený červeným znakom „net secure“, tak ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

oznacenie nebezpecnej strany

Zdroj: blog.chromium.org

Zdroj: blog.chormium.org, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Prvé odhady ceny skladateľného smartfónu od Samsungu hovoria, že to nebude lacný špás. Toľkoto by mal stáť!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.