Značka Nokia sa možno opäť vráti na scénu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Značka Nokia sa možno opäť vráti na scénu

Novinky

Značka Nokia sa možno opäť vráti na scénu

Len pred pár dňami sme Vás informovali, že Microsoft prestane na svojich smartfónoch používať názov NOKIA. Zostávajúca časť Nokie, po jej odkúpení Microsoftom však prostredníctvom konferenčného rozhovoru s akcionármi pri príležitosti oznamovania finančných výsledkov za tretí kvartál roku  2014 uviedla, že vlastníctvo tohto mena je pre ňu skutočne dôležité aktívum, vďaka ktorému by zase raz mohla spoločnosť vstúpiť na mobilný trh so svojimi zariadeniami. Upozornil na tom web Phonearena.com.

V skutočnosti nemôže Nokia začať s výrobou smartfónov pod svojou značkou okamžite, pretože svoju mobilnú divíziu odpredala Microsoftu a v rámci predajnej zmluvy sa zaviazala nepoužívať názov Nokia na mobilných zariadeniach po dobu 30 mesiacov. Toto obdobie skončí 31. decembra 2015.

Zaujímavo tiež pôsobia niektoré kroky spoločnosti, ktorá nedávno sprístupnila pre operačný systém Android beta verziu svojich máp Nokia HERE ako i vlastného launcheru Nokia Z Launcher, slúžiaceho na zmenu prostredia systému. Niektorí používatelia si na základe tohto jej konania myslia, že ak Nokia znovu príde na trh so svojím smartfónmi, budú poháňané práve mobilným operačným systémom od Google.

Som zanieteným používateľom zariadení s OS Windows. Na tejto platforme ma najviac zaujali široké možnosti jej uplatnenia, skvelé prepojenie medzi zariadeniami, odladenosť systému a v neposledom rade aj vysoká podpora konkurenčných OS.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.