Zlodejom v obchodoch odzvonilo. Japonská spoločnosť priniesla prelomovú kameru s AI technológiou, ktorá vás odhalí pri čine | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Zlodejom v obchodoch odzvonilo. Japonská spoločnosť priniesla prelomovú kameru s AI technológiou, ktorá vás odhalí pri čine

AI Guardman odhalenie zlodejov

TECH

Zlodejom v obchodoch odzvonilo. Japonská spoločnosť priniesla prelomovú kameru s AI technológiou, ktorá vás odhalí pri čine

Nie jeden obchodník sa stretol so zákazníkmi, ktorí majú len čestné úmysly. Viacero zákazníkov totiž do obchodu nejde s úmyslom nakúpiť, ale kradnúť. V lepšom prípade takéhoto zákazníka odhalia priamo pri čine a v tom horšom zákazník odíde s tovarom, ktorý ukradol.

AI Guardman je špeciálna kamera, ktorá odhalí podozrivé správanie

Ochrániť sa proti týmto typom zákazníka nie je vôbec jednoduché. Vo väčšine prípadoch je na to potrebný široký personál, ktorý býva hlavne pri menších obchodoch nepredstaviteľnou finančnou záťažou. Práve na toto reaguje japonská spoločnosť Earth eyes špeciálnou kameru “AI Guardman” s technológiou strojového učenia, ktorá sa chváli znížením krádeži v obchodoch o takmer 40%.

Kamera funguje na podobnom princípe ako Kinect kamera, ktorá sníma potenciálnych zákazníkov a na základe pohybu a jednotlivých preddefinovaných póz vyhodnocuje podozrivé správanie. Pri detekcii nevhodného správania automaticky na to upozorní obsluhu obchodu, ktorá situáciu následne preverí.

umela inteligencia odhaluje zlodejov v obchode

Zdroj: Youtube (Earth Eyes)

Nižšie si môžete pozrieť video, ktoré ponúka celkom kompletný pohľad na funkčnosť a využitie tejto technológie v praxi.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: Youtube (Earth Eyes)

TIP  Samsung predstavil prvú 8GB DDR5 RAM určenú pre mobilné zariadenia

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.