Zlá správa pre nové Lumie s procesorom Snapdragon 810
Connect with us

Zlá správa pre nové Lumie s procesorom Snapdragon 810

Novinky

Zlá správa pre nové Lumie s procesorom Snapdragon 810

Len pred niekoľkými mesiacmi užívatelia HTC M9 hlásili problémy s prehrievaním svojich telefónov, ktoré bolo spôsobené procesorom Snapdragon 810. Teraz používatelia Xperie Z4 od spoločnosti Sony, taktiež hlásia problémy s prehrievaním ich telefónov s teplotami dosahujúcich až 68 stupňov Celzia.

snapdragon 801

snapdragon 810

Niektoré spoločnosti ako Samsung a LG vo svojich telefónoch prestali po problémoch s prehrievaním procesoru Snapdragon používať. Podľa posledných správ sa aj spoločnosť Microsoft rozhodla nepoužiť tento procesor vo svojej novej vlajkovej lodi Lumia 940XL. Microsoft tvrdí, že sa chce vyhnúť sťažnostiam od svojich používateľov a preto sa tak rozhodol, zároveň však nevylučuje použitie procesoru od Qualcommu ak sa podarí vyriešiť problém s jeho prehrievaním.

Spoločnosť Qualcomm zatiaľ testuje modernizovanú verziu procesora Snapdragon 810 2,1 a tvrdí, že problémy s prehrievaním už vyriešili. Bude zaujímavé sledovať ako sa Microsoft nakoniec rozhodne a či stihne výrobu s modernizovaným procesorom od Qualcommu.

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka
Pokračuj v čítaní

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.