Ženy sú vraj lepšie kóderky ako muži | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ženy sú vraj lepšie kóderky ako muži

Novinky

Ženy sú vraj lepšie kóderky ako muži

Podľa BBC to vychádza z najnovšej štúdie, ktorá skúmala akceptáciu zmien vo zverejnených kódoch medzi oboma pohlaviami. Zo štúdie vyšlo, že zmeny v kódoch na portáli GitHub, ktoré navrhnú ženy, sú častejšie akceptované ako tie navrhnuté od mužov (z angl. pull request).

Americkí výskumnici preskúmali až 1,4 milióna profilov na Githube, službe na zdielanie programov. Github má dohromady 12 miliónov uživateľov a nevyžaduje informácie o pohlaví. Výskumníci museli párovat github profily s inými profilmi, alebo pracovali s profilmi, ktoré dobrovoľne takúto informáciu uvádzali. Keďže ide o citlivé dáta o súkromí uživateľov, tak výskumníci nebudu zverejňovať svoj dataset.

Až 78,6% navrhovaných zmien v kódoch ženami bolo akceptovaných, zatiaľ čo u mužov len 74,6%. Avšak toto platí len u žien, ktoré sú dobre známe v komunite, alebo explicitne vo svojom profile neuvádzajú, že sú ženy. Nové uživateľky, ktoré mali v profiloch uvedené svoje pohlavie, mali oveľa menšiu mieru akceptácie ich navrhovaných zmien v cudzích kódoch.

Výskumníci zvažovali viacero faktorov ako bol programovací jazyk, dĺžka kódu, a mnoho iných, ale okrem pohlavia nenašli žiadnu väčšiu súvislosť.

Výsledky teda ukazujú, že aj keď môžu byť ženy oveľa lepšie v kódovani, tak stále existuje voči ním od mužov zaujatie.

Minuloročné štatistiky ukazujú, že len 16% technických zamestnancov Facebooku sú ženy a v Googli je toto číslo 18%.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.