Zdvíhate ruku s telefónom kvôli lepšiemu signálu? Pomáha to podľa vás? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Zdvíhate ruku s telefónom kvôli lepšiemu signálu? Pomáha to podľa vás?

Novinky

Zdvíhate ruku s telefónom kvôli lepšiemu signálu? Pomáha to podľa vás?

Určite to poznáte. Slabý signál, prípadne žiaden. S touto situáciou sa môžeme stretnúť v každodennom živote bez ohľadu na to či ste doma, niekde na festivale, v lese alebo pobehujete po meste. Mnohí z nás intuitívne vtedy zdvihnú ruku s telefónom smerom k nebu a dúfajú v lepší signál. Pomohlo vám to niekedy? Pravdepodobne nie, teda ak nerátame psychickú pohodu.

Známy internetový portál TheVerge vyspovedal profesora elektrického a počítačového inžinierstva z Rice University, kde kládol aj otázky týkajúce sa tohto zvyku. Profesor Lin Zhong mu na to povedal, že signál je okolo nás väčšinou homogénny. Preložene do ľudskej reči, zmena polohy telefónu signál nezmení. Pričom dupľom to platí ak sa nachádzate napríklad v baroch či v uzavretých priestoroch. Iné to však už je v mestách keď sa pohybujete v exteriéri a to z dôvodu, že rozmiestnenie budov môže mať vplyv na dosah signálu k vášmu telefónu, ale aj napriek tomu zdvihnutie telefónu do inej polohy pravdepodobne nebude vplývať na dosah signálu. Vplyv na dosah signálu bude mať len premiestnenie sa o niekoľko metrov ďalej od aktuálnej polohy. Inými slovami povedané, zdvihnutie ruky s telefónom vám výrazne k lepšiemu signálu nepomôže, ale posunutie sa už o niekoľko metrov ďalej môže mať na dosah signálu vplyv.

Zdroj: MSN

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie