Najčítanejší Windows 10 portál

Zdvíhate ruku s telefónom kvôli lepšiemu signálu? Pomáha to podľa vás?

Zdroj: Pexels.com

Určite to poznáte. Slabý signál, prípadne žiaden. S touto situáciou sa môžeme stretnúť v každodennom živote bez ohľadu na to či ste doma, niekde na festivale, v lese alebo pobehujete po meste. Mnohí z nás intuitívne vtedy zdvihnú ruku s telefónom smerom k nebu a dúfajú v lepší signál. Pomohlo vám to niekedy? Pravdepodobne nie, teda ak nerátame psychickú pohodu.

Známy internetový portál TheVerge vyspovedal profesora elektrického a počítačového inžinierstva z Rice University, kde kládol aj otázky týkajúce sa tohto zvyku. Profesor Lin Zhong mu na to povedal, že signál je okolo nás väčšinou homogénny. Preložene do ľudskej reči, zmena polohy telefónu signál nezmení. Pričom dupľom to platí ak sa nachádzate napríklad v baroch či v uzavretých priestoroch. Iné to však už je v mestách keď sa pohybujete v exteriéri a to z dôvodu, že rozmiestnenie budov môže mať vplyv na dosah signálu k vášmu telefónu, ale aj napriek tomu zdvihnutie telefónu do inej polohy pravdepodobne nebude vplývať na dosah signálu. Vplyv na dosah signálu bude mať len premiestnenie sa o niekoľko metrov ďalej od aktuálnej polohy. Inými slovami povedané, zdvihnutie ruky s telefónom vám výrazne k lepšiemu signálu nepomôže, ale posunutie sa už o niekoľko metrov ďalej môže mať na dosah signálu vplyv.

Zdroj: MSN

TIP  Do predaja sa dostal smartfón Elephone A4, ktorý zaujme výrezom a technológiou odomykania prostredníctvom tváre. V predpredaji ho môžeš mať už za menej ako 110€
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.