Zdrojový kód iPhone telefónov bol vypustený interným zamestnancom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Zdrojový kód iPhone telefónov bol vypustený interným zamestnancom

Apple

Zdrojový kód iPhone telefónov bol vypustený interným zamestnancom

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že na populárnej sieti GitHub unikla časť zdrojového kódu, ktorá otvára hackerom cestičku k iPhone telefónom. Konkrétne sa jednalo o únik kódu známeho ako iBoot, ktorý zaisťuje bezpečnosť a to tým, že načítava a kontroluje Kernel, že  je podpísaný spoločnosťou Apple.

Najnovší report z Motherboard hovorí, že tento zdrojový kód bol vypustený z spoločnosti jedným z interných zamestnancov. Kód bol následne rozšírený medzi päticu priateľov, ktorí sú súčasťou jailbreak komunity. Celý tento proces prebehol pred viac ako 4 mesiacmi.

Motherboard ďalej píše, že dvaja z pätice nikdy nechceli tento kód šíriť ďalej z obavy právnych následkov, ale aj napriek tomu nie je známe kto z nich škodlivý kód vypustil niekoľko dní dozadu na verejnosť.

Hoci sa o tomto úniku sa hovorí ako o najväčšom v histórii spoločnosti ako aj o najnebezpečnejšom tak spoločnosť Apple tvrdí, že tento „najväčší“ únik nie je ani tak veľkým. Totiž chyby v tejto verzii kódu (iOS 9) boli opravované posledné roky a aktuálne zariadenia nimi nie sú nijak ohrozené.

Zdroj: motherboard.vice.com, úvodný obrázok: pixabay.com

 

TIP  IOTransfer je skvelý software na prenos dát, zálohovanie a synchronizáciu medzi IOS zariadeniami. Vo viacerých smeroch je šikovnejší ako iTunes

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.