Zaznamenali ste nechcené reštarty a pády vášho smartfónu? Nie ste sami. Môže za to najnovšia aktualizácia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Zaznamenali ste nechcené reštarty a pády vášho smartfónu? Nie ste sami. Môže za to najnovšia aktualizácia

Novinky

Zaznamenali ste nechcené reštarty a pády vášho smartfónu? Nie ste sami. Môže za to najnovšia aktualizácia

Pokiaľ našu stránku čítate častejšie, určite ste si v poslednej dobe všimli mnoho správ o exploitoch Meltdown a Spectre, ktoré môžu spôsobiť vážne problémy na Vašom počítači alebo smartfóne.  Microsoft si tieto vážne bezpečnostné riziká uvedomil a celkom pohotovo zareagoval. Už po pár hodinách sprístupnil bezpečnostnú kumulatívnu aktualizáciu pre Windows 10, no aktualizácia sa obratom dostala aj na smartfóny a staršie operačné systémy.

Zalepenie chýb na procesoroch Intel, AMD a ARM spôsobilo mierne spomalenie niektorých operácií, no nejedná sa o žiadne obrovské odchýlky, oproti predošlej aktualizácií. Chvíľu na tom bola podobne aj aktualizácia pre Windows 10 Mobile (build 15254.158), ktorá je dostupná pre všetky podporované smartfóny, no po pár hodinách od vydania aktualizácie, sa začali objavovať prvé problémy.

Počítajte s náhodnými reštartami aplikácií a systému

Nie všetko vyjde na prvý pokus. Najnovšia bezpečnostná aktualizácia pre Windows 10 Mobile zažíva prvé problémy. O najnovších chybách ako prvá informovala nemecká stránka Windowsunited. Ich čitatelia spozorovali náhodné reštarty systému a niektorých aplikácií. Nejedná sa iba o systémové aplikácie, ale s chybou sa môžete stretnúť aj pri používaní hociktorej aplikácie tretej strany. Microsoft sa ešte oficiálne nevyjadril, či si daný problém všimol a či pracuje na jeho odstránení. Keďže je dnes klasický “Patch Tuesday”, Microsoft nás možno prekvapí nejakými skvelými správami, no keďže sa nikde oficiálne nevyjadril, dosť o tom pochybujeme.

TIP  Nádhera! Takto bude vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý príde v týchto luxusných farbách

Stretli ste sa s týmito chybami na Vašom Windows 10 Mobile smartfóne aj Vy alebo ste ešte Váš smartfón neaktualizovali? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: windowslatest.com

3 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.