Každý piaty človek na Slovensku je závislý na počítačoch a internete. Tvrdí to štúdia Inštitútu pre verejné otázky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Každý piaty človek na Slovensku je závislý na počítačoch a internete. Tvrdí to štúdia Inštitútu pre verejné otázky

Novinky

Každý piaty človek na Slovensku je závislý na počítačoch a internete. Tvrdí to štúdia Inštitútu pre verejné otázky

Viete si predstaviť aspoň jeden deň bez internetu, počítača či smartfónu? Dva dni dozadu jedna z najvýznamnejších organizácii pôsobiacich v mimovládnom sektore Inštitút pre verejné otázky publikoval štúdiu, podľa ktorej bez mobilného telefónu alebo smartfónu by nedokázalo vydržať ani jeden deň až 36 % opýtaných, a bez počítačov, notebookov, tabletov či internetu ďalších 21 %. Vyplynulo to z celoslovenského reprezentatívneho výskumu na vzorke 1083 respondentov SR starších ako 14 rokov.

IVO_vyskum

Podľa štúdie najviac ohrozenou skupinou sú ľudia od 14 – 34 rokov, medzi ktorými nájdeme hlavne študentov či už stredných alebo vysokých škôl, podnikateľov a duševných pracovníkov. Medzi najčastejšie symptómy závislosti pritom patrí napr. keď ľudia zabúdajú jesť alebo piť, bolí ich hlava, trpia nespavosťou, alebo zabúdajú na svoje povinnosti,… Podľa prieskumu si až 35 % respondentov všíma tieto symptómy na svojich známych či kamarátoch.

Respondenti ďalej odpovedali aj na otázky spojené s ťažkosťami vyvolanými touto „modernou“ závislosťou. Až 41% z nich pokladá za problém nedostatok pohybu, 27 % z nich problém vidí hlavne v kyberkriminalite, 25 % respondentov problém vidí v vzájomnom sa odsudzovaní22 % z nich pokladá za problém škodlivý obsah na internete.

Ako je to s vami, viete si predstaviť deň bez smartfónu či internetu?

Zdroj: IVO.sk (tlačová správa)

TIP  Nádhera! Takto bude vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý príde v týchto luxusných farbách

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.