Predvčerajší kumulatívny update pre Windows 10 má závažné chyby
Connect with us

Predvčerajší kumulatívny update pre Windows 10 má závažné chyby

Novinky

Predvčerajší kumulatívny update pre Windows 10 má závažné chyby

Microsoft len pred dvomi dňami vypustil do obehu nový Build 10586.218 pre Windows 10 (pod kódovým označením KB3147458 a KB3147461), s ktorým sa spája niekoľko chýb.

Chyby v poslednej aktualizácii Windows 10

  • Viacero užívateľov po aktualizácii KB3147458 začalo hlásiť poruchu spojenú s myšou, ktorú hoci Windows detektuje, ale avšak po 5 sekundách ju vypne. Tak isto v rámci Reddit fóra sa spomína nefunkčnosť klávesnice.
  • Ďalší problém je spojený s hlasovou asistentkou Cortana, ktorá hoci vaše pripomienky eviduje ako aktívne, ale presúva na ich sústavne na ďalší deň. Zaujímavosťou v tomto prípade je, že keď ju požiadate o zmenu času na dnešok tak vás „odbije“ hláškou, že nedokáže cestovať čase (aspoň je s ňou sranda, čo poviete?).
  • Ďalší používatelia tvrdia, že spomínaný update im spôsobil problémy s kompatibilitou s monitorom.
  • Niektorí používatelia hlásia ďalej problémy s prístupom k LAN (Local Area Network) a WAN (Wide Area Network).

Dočasné riešenie problémov

V prípade ak ste sa aj vy stretli s spomínanými problémy, resp. ste sa stretli s inými tak riešením je odinštalovanie aktualizácie KB3147458 a KB3147461 prostredníctvom nastavení počítača. Cesta na odinštalovanie je Control Panel > Programs > Uninstall a program > View Installed Updates, následne kliknite pravým tlačidlom na spomínané aktualizácie a odinštalujte ich.

TIP  Nadšencom mobilného Windowsu sa podaril ďalší husársky kúsok! Windows 10 ARM funguje aj na Lumii 950. Podpora ďalších Windows 10 smartfónov je len otázkou času

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.