Windows 10 je už 5. najrozšírenejším operačným systémom na svete. Na Slovensku a Česku sa mu darí lepšie
Connect with us

Windows 10 je už 5. najrozšírenejším operačným systémom na svete. Na Slovensku a v Česku obsadil 4. priečku

Novinky

Windows 10 je už 5. najrozšírenejším operačným systémom na svete. Na Slovensku a v Česku obsadil 4. priečku

V posledných dňoch sme vám priniesli viacero článkov, v ktorých sme spomínali popularitu nového operačného systému Windows 10, napríklad „Windows 10 si stiahlo za 24 hodín 14 miliónov používateľov“ či „Windows 10 žije, za jednu sekundu si ho v priemere aktivuje 16 ľudí“.

Ošiaľ, ktorý vyvolalo uvoľnenie Windows-u 10 podľa najnovších informácií stále neutícha čo nás veľmi teší. Dokazujú to aj najnovšie štatistiky internetového portálu Statcounter, ktorý sa zameriava na zber dát z internetových stránok a prostredníctvom proxy (pozn. redakcie: proxy server je server počítačovej siete, ktorý umožňuje klientom nepriame pripojenie k inému serveru… zdroj: Wikipedia.org) dokáže zistiť aký operačný systém máte nainštalovaný vo vašom počítači. Na grafoch nižšie môžete vidieť súčasné percentuálne rozdelenie operačných systémov nainštalovaných na počítačoch, ktoré sú pripojené k internetu (prvý graf predstavuje celosvetový trh, druhý graf predstavuje zastúpenie Windows-u 10 v SR a tretí v ČR).

 

statistiky_1 statistiky_2 statistiky_3Zdroj: Statcounter

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.