Najčítanejší Windows 10 portál

Zaspomínajte si na Windows 95, spustíte ho priamo v prehliadači

Zdroj: Windows 95

Windows 95 pre mnohých používateľov je nostalgickou záležitosťou. Je to jeden z prvých operačných systémom, s ktorými sa mohli stretnúť  dnešní tridsiatnici. Mnohí tejto verzii Windowsu dávali prívlastok prvý skutočne komerčný Windows.

Škótsky programátor, 19-ročný Andrea Fauld, sprístupnil na svojej stránke možnosť spustiť Windows 95 priamo v internetovom prehliadači. Ako Windows 95 fyzicky vyzerá v prehliadači si môžete pozrieť nižšie.

Windows 95 v prehliadaci
Zdroj: vlastný

Ak si chcete Windows 95 priamo vo svojom prehliadači vyskúšať, urobíte tak jednoducho kliknutím na tento odkaz, a otvoríte odkaz “START WINDOWS”. Na načítanie samotného systému treba trpezlivo počkať, v závislosti na rýchlosti Vášho pripojenia.

Zmocňuje sa Vás nostalgia?

Zdroj: vlastný

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.