Za zrodom iPhone-u stojí spor medzi Steve Jobsom a pracovníkom Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Za zrodom iPhone-u stojí spor medzi Steve Jobsom a pracovníkom Microsoftu

Novinky

Za zrodom iPhone-u stojí spor medzi Steve Jobsom a pracovníkom Microsoftu

Život Steve Jobs-a je veľmi podrobne zdokumentovaný. Poznáme mnoho kníh, dokumentov, biografií o jeho živote a rovnako aj o zrode Apple a ich najznámejšieho výrobku – iPhone. Avšak, hoci máme k dispozícií mnoho análov, stále sa nájdu detaily, ktoré verejnosť nepozná.

Scott Forstall, bývalý Senior Vice President iOS-u a muž, ktorý stál za Apple Maps, nedávno vyzradil jeden z nepoznaných príbehov, ktorý sa týka práve iPhone-u. Bolo to na jeho prvom verejnom vystúpení, odkedy nepracuje pre spoločnosť Apple.

V rozhovore pre Computer History Museum v Mountain View, Forstall prezradil, že Steve Jobs sa začal zaujímať o touch screen technológiu, ktorá bola základným pilierom iPadu a iPhone-u, ako výsledok sporu medzi Jobs-om a nemenovaným vedúcim pracovníkom spoločnosti Microsoft.

“Kedykoľvek mal Steve nejakú interakciu s týmto chlapom, vrátil sa naštvaný,..” takto popísal Forstall vzťah medzi týmito dvoma mužmi. Veci nabrali rýchly spád až potom, ako sa tento vedúci Microsoftu chválil, aký je skvelá technológia touch screen, ktorá dovtedy fungovala len so stylusom. “Len ho strčil Steve-ovi do tváre – spôsob, akým sa chystajú dobyť svet so svojimi novými tabletami s perami. V pondelok prišiel so slovami ” Poďme im ukázať, ako sa to naozaj robí!,..” dodal Forstall.

Jobs mal rovnako výhrady voči spôsobu, akým Microsoft implementoval ich technológiu touch screen do zariadení. Veril, že koncept tejto technológie má väčší potenciál, a tak tomu aj bolo. Najmä vďaka tomu poznáme smartfóny také, aké sú v dnešnej dobe.

TIP  Šéf Microsoftu bez servítky: "Google má byť v Európe regulovaný"

zdroj: neowin.net

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.