Yi Smart Camera 3 je nová kamera z kuchyne Xiaomi. Prichádza s podporou AI technológie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Yi Smart Camera 3 je nová kamera z kuchyne Xiaomi. Prichádza s podporou AI technológie

Xiaomi Yi smart camera uvodny obrazok

Xiaomi

Yi Smart Camera 3 je nová kamera z kuchyne Xiaomi. Prichádza s podporou AI technológie

Yi Smart Camera 3 je novou kamerou, za ktorou stojí spoločnosť Yi Technology patriaca pod vplyv Xiaomi.

Kamera na trh prichádza sa viacerými zaujímavými funkcionalitami a vylepšeniami. Tou najvýznamnejšou novinkou je však podpora AI technológie, vďaka ktorej sa spoločnosti podarilo zvýšiť presnosť detekcie alarmových situácií v porovnaní s klasickými kamerami. Novinkou je aj presnosť zvýšenia detekcie predmetov o 30% v okruhu 12 metrov. Zároveň AI prináša aj inteligentný filter, ktorý dokáže odfiltrovať falošné alarmy, ktoré spôsobili napríklad zvieratá či náhle zmeny svetla. Nechýba ani technológia rozpoznávania tváre, ktorú je možné komparovať následne s nahratými tvárami vo vašom cloude.

Xiaomi Yi smart camera 3_balenie

Zdroj: XiaomiToday.it

Yi Smart Camera 3 dokáže snímať panoramatické zábery

Viacero zmien sa udialo aj po dizajnovej stránke pri porovnaní s predošlou generáciou. Vďaka týmto zmenám kamera dokáže robiť panoramatické 360 ° zábery pričom vertikálny sklon umožňuje pohyb o 115 °. Xiaomi sa ďalej schváli aj výrazným vylepšením nočného videnia, ktorá sa zlepšila o 42% oproti predchodcovi.

Xiaomi Yi smart camera nocne videnie3

Zdroj: XiaomiToday.it

Kamera ďalej podporuje možnosť nahrávania videí do FULL HD kvality, podporuje hlasové povely či dokáže identifikovať dokonca aj abnormálne zvuky (napríklad krik dieťaťa). Kamera podporuje aj funkciu sledovania pohybu danej osoby. Táto chytrá kamera by sa mala do predaja dostať už 28. apríla. Cenovo bude vychádzať niečo málo nad 50€.

Zdroj: XiaomiToday.it

TIP  Ďalšia vlajková loď od Xiaomi by mohla mať údajne vstavaný skener odtlačkov prstov v displeji. Naznačuje to najnovšie video

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Xiaomi

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.