Xiaomi už zajtra prinesie dva nové smartfóny – Redmi 5 a Redmi 5 Plus s pomerom strán 18:9. Poznáme ich špecifikácie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Xiaomi už zajtra prinesie dva nové smartfóny – Redmi 5 a Redmi 5 Plus s pomerom strán 18:9. Poznáme ich špecifikácie

ANDROID

Xiaomi už zajtra prinesie dva nové smartfóny – Redmi 5 a Redmi 5 Plus s pomerom strán 18:9. Poznáme ich špecifikácie

Čínsky výrobca elektroniky Xiaomi, ktorý je populárny vďaka dostupným a prémiovo vyhotoveným smartfónom prinesie pravdepodobne už zajtra na trh dva nové kúsky, ktoré budú bojovať o zákazníka v segmente strednej triedy.  Reč je konkrétne o smartfóne Xiaomi Redmi 5Xiaomi Redmi 5 Plus.

Xiaomi Redmi 5 zaujme cenou

Xiaomi Redmi 5 ako už asi tušíte bude lacnejšou variantou Redmi 5 Plus. Prinesie 5,7“ IPS displej s HD+ rozlíšením, teda 1440 x 720 bodov v pomere strán 18:9. Srdce smartfónu bude tvoriť procesor Qualcomm Snapdragon 450 s 3GB RAMky a úložným priestorom 16 resp. 32GB s možnosťou rozšírenia o ďalších 128GB prostredníctvom pamäťovej karty. Telefón bude poháňať akumulátor s 3300mAh. Na zadnej strane nájdeme 12MP a na prednej strane 5MP šošovku.

Xiaomi Redmi 5 Plus je väčší a výkonnejší brat

Xiaomi Redmi 5 Plus je väčším a výkonnejším súrodencom s displejom o veľkosti 5,99“ a rozlíšením 2160 x 1080 bodov s rovnakým pomerom strán. Srdce smartfónu tu tvorí o triedu vyšší procesor Snapdragon Qualcomm 625, ktorému sekunduje 3GB RAM spolu so 16, resp. 32GB úložným priestorom s možnosťou rozšírenia až do veľkosti 128GB. Na zadnej strane smartfónu nájdeme 12MP fotoaparát, ktorému sekunduje na prednej strane 5MP selfie kamera. Cena tohto zariadenia by mala byť okolo 150USD.

TIP  Mobilný prehliadač Microsoft Edge dostane zabudovaný prekladač. Žeby nová konkurencia pre Google Chrome

Kompletné informácie vrátane presnej ceny a špecifikácií by sme sa mali oficiálne dozvedieť už zajtra.

Zdroj: PhoneArena.com

 

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.