Xiaomi pripravuje smartfón Xiaomi Mi A2, ktorý ponúkne skvelý výkon a čistý Android 8 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Xiaomi pripravuje smartfón Xiaomi Mi A2, ktorý ponúkne skvelý výkon a čistý Android 8

Xiaomi Mi A1

Novinky

Xiaomi pripravuje smartfón Xiaomi Mi A2, ktorý ponúkne skvelý výkon a čistý Android 8

Xiaomi pripravuje smartfón Xiaomi Mi A2, ktorý ponúkne skvelý výkon a čistý Android 8

Čínska spoločnosť Xiaomi pripravuje nástupcu obľúbeného smartfónu Xiaomi Mi 5X, ktorý na Slovensku poznáme pod prezývkou Xiaomi Mi A2. Druhá generácia ponúkne ešte väčší displej, výkonnejší procesor a operačný systém Android 8.1 Oreo už od vybalenia z krabica, ale poďme pekne po poriadku.

Xiaomi Mi A2 má ponúknuť veľký 5,99″ IPS displejom s rozlíšením 2160×1080 pixelov a pomerom strán 18:9. Novinka pod kapotou ponúkne 8-jadrový procesor Snapdragon 626, ktorý bude schopný bežať na frekvencii až 2,2 GHz. O bezproblémové hranie a využívanie náročnejších aplikácií sa postará grafický čip Adreno 506.

Xiaomi Mi A2

Zdroj: Gsmarena.com

Xiaomi Mi A2 ponúkne vyšší výkon i lepší fotoaparát oproti svojmu predchodcovi

Úniky o novom Xiaomi Mi A2 ďalej prezrádzajú, že sa môžeme tešiť na 4 GB operačnú pamäť RAM a 64 GB úložisko. Azda najzaujímavejšou hodnotou bude zadný duálny 20 Mpx + 8 Mpx fotoaparát s clonou f/1.8, ktorý by mal priniesť oproti Xiaomi Mi A1 ešte oveľa zaujímavejšie fotografie. Xiaomi však navyše myslí aj pre milovníkov selfies, preto na prednej strane nájdeme jeden 20 Mpx fotoaparát. Smartfón Mi A2 pobeží na Androide 8.1 Oreo už od vybalenia z krabice. Dostupné však bude aj jeho identické dvojča pod názvom Xiaomi Mi 6X, ktoré bude vybavené užívateľskou nadstavbou MIUI 9.5. Termín predstavenia nového modelu ešte nie je známy.

Zdroj: Gsmarena.com, Ilustračný obrázok: Topes de Gama YouTube

TIP  Samsung Galaxy Note 9 ponúkne nového asistenta Bixby 2.0, ktorý prinesie nesmierne rýchle reakcie. Čaká nás tehnologická revolúcia?

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.