Xiaomi predstavilo nového drona "Xiaomi MITU", ktorý robí vrásky konkurencií. Dostupný je v predobjednávkach s cenou, ktorá láka tisíce ľudí | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Xiaomi predstavilo nového drona “Xiaomi MITU”, ktorý robí vrásky konkurencií. Dostupný je v predobjednávkach s cenou, ktorá láka tisíce ľudí

Xiaomi

Xiaomi predstavilo nového drona “Xiaomi MITU”, ktorý robí vrásky konkurencií. Dostupný je v predobjednávkach s cenou, ktorá láka tisíce ľudí

Keď sa povie Xiaomi tak mnohých napadnú len telefóny, ale skutočnosť je úplne iná. Fokus tohto čínskeho technologického giganta je oveľa širší.

Toto je nový Xiaomi MITU drone, ktorý láka nie len výbavou, ale aj cenou

Xiaomi MITU je najnovší dron z kuchyne čísnkeho giganta

Najnovšie Xiaomi predstavilo drona, ktorý výbavou a cenou robí konkurencií veľké vrásky. Okrem unikátneho dizajnu, ktorý patrí skutočne medzi tie lepšie, dron ponúka možnosť ovládania prostredníctvom smartfónu do vzdialenosti 50 metrov, pričom snímky budete môcť robiť až z výšky 25 metrov a to prostredníctvom HD kamery až do rozlíšenia 1600 x 1200 bodov. V prípade videí si budete musieť vystačiť už len s rozlíšením  „len“ 1280 x 720 bodov. Nechýba dokonca ani priamy prenos obrazu z letu do vášho smartfónu prostredníctvom FPV transmisie. Mnohých určite poteší aj interná pamäť drona s kapacitou 4GB čo nebýva zvykom.

xiaomi mita kamera

Zdroj: produktová fotografia (via gagadget.com)

Dron ďalej ponúka viacero vychytávok. Napríklad možnosť 360 ° otočiek vo vzduchu a tie si skutočne vychutnáte do sýta. Batéria tohto drona má totiž kapacitu 920mAh, ktorá sľubuje okolo 10 minút aktívneho letu. Pričom doba nabíjania je zhruba 1 hodina.  Rozmery tohto fešáka sú na dĺžku 11 centrimetrov. Váha drona je niečo málo pod 90 gramov, čo robí z neho zariadenia, ktoré vám nezaberie veľa miesta pri výletoch a ani vám nezaťaží váš baťoh. Dron sa ďalej chváli tým, že je vyrobený z plastu, ktorý je odolnejší voči pádom. Mnohých poteší aj to, že vrtule tohto zariadenia sú vyrobené z odolného sklolaminátu. Mimochodom, dron je vybavený aj viacerými snímačmi ako je napríklad barometer či ultrazvukový snímač.

Zdroj: gagadget.com

Prejdime však teraz k cene. Koľko tipujete? Verte, že je to menej ako ste tipovali. Dron je aktuálne v predpredaji za menej ako 65€ pričom prostredníctvom dopravy EU Priority Line, ktorá stojí 2,40€, ušetríte aj náklady v podobe DPH či CLA. Inými slovami, v tejto cenovej kategórii Xiaomi MITU bude jednou z najatraktívnejších volieb. Dron bude distribuovaný prvým záujemcom už o pár dní.

Xiaomi MITU cena

Zdroj: vlastný

Toto je nový Xiaomi MITU drone, ktorý láka nie len výbavou, ale aj cenou

TIP  Xiaomi Mi 7 údajne  príde v 3. kvartáli. Prinesie na pole Android zariadení pokrokovú technológiu 3D rozpoznávania tváre

Zdroj: vlastným fotografie: produktové fotografie (via gagadget.com)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Xiaomi

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.