Xiaomi Mi 7 údajne  príde v 3. kvartáli. Prinesie na pole Android zariadení pokrokovú technológiu 3D rozpoznávania tváre | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Xiaomi Mi 7 údajne  príde v 3. kvartáli. Prinesie na pole Android zariadení pokrokovú technológiu 3D rozpoznávania tváre

Xiaomi Mi 7

ŠPEKULÁCIE

Xiaomi Mi 7 údajne  príde v 3. kvartáli. Prinesie na pole Android zariadení pokrokovú technológiu 3D rozpoznávania tváre

Xiaomi Mi 7 je na spadnutie. Podľa dostupných informácií by sme sa smartfónu mali dočkať už v 3. kvartáli tohto roka, teda o pár mesiacov. Okrem toho, najnovší report hovorí o tom, že smartfón má podporovať pokročilú technológiu rozpoznávania tváre. Konkrétne reč je o 3D rozpoznávaní. Jedná sa o technológiu, ktorú na Android zariadeniach aktuálne nenájdeme.

Prvý smartfón, ktorý disponoval touto technológiou 3D rozpoznávania tváre bol iPhone X. Hoci viacero ďalších výrobcov sa vydalo rovnakou cestou tak na konci dňa nepriniesli porovnateľnú technológiu. Dôvodom je to, že na rozpoznávanie tváre využívajú iné technológie. (iPhone X využíva napr. infračervený modul, infračervené osvetlenie, snímač vzdialenosti, snímač okolitého svetla, snímač priblíženia, bodový projektor,…).

Ďalšie správy týkajúce sa Mi 7 hovoria o tom, že telefón by mal disponovať modulom s 3D snímaním potrebným pre skenovanie tváre používatelia v troch dimenziách.  Túto technológiu údajne vyvíja spoločnosti Qualcomm, Himax Technologie a Truly Opto-electronics. Ak sa tieto správy potvrdia, tak čoskoro by Xiaomi Mi 7 mohol byť prvým Android smartfónom, ktorý by nasadil latku kvality rozpoznávania tváre na úplne inej úrovni. Ďalšou zaujímavou informáciou je, že technológiu v súčasnosti zvládnu len procesory Snapdragon 845 (týka sa to Android zariadení).

Smartfón by mal prísť s Androidom OREO s nadstavbou MIUI9. Disponovať by mal displejom s rozlíšením FULL HD+ s pomerom strán 18:9 pri veľkosti 6.01“. Disponovať bude ďalej operačnou pamäťou RAM o veľkosti 6GB, resp. 8GB. Čo sa týka fotoaparátu tak ten hlavný by mal byť duálny s 16MP rozlíšením. Na prednej strane by sme mali nájsť 13MP.

TIP  Microsoft má v pláne predstaviť smartfóny s Androidom. Napovedajú tomu najnovšie špekulácie

Zdroj: Gizmochina.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.