Xiaomi chce v tomto roku predať až 100 miliónov smartfónov! Čaká nás revolúcia? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Xiaomi chce v tomto roku predať až 100 miliónov smartfónov! Čaká nás revolúcia?

Xiaomi

ANDROID

Xiaomi chce v tomto roku predať až 100 miliónov smartfónov! Čaká nás revolúcia?

Spoločnosť Xiaomi má v tomto roku zatiaľ veľmi dobre našlapnuté k tomu, aby sa mohla v rebríčku najväčších výrobcov mobilných telefónov opäť posunúť o nejakú tu priečku vyššie. Čínska spoločnosť totiž očakáva, že v tomto roku dodá až 100 miliónov smartfónov, čo predstavuje medziročný nárast oproti minulému roku až o 43 %. Len pre zaujímavosť, v minulom roku bolo dodaných vyše 70 miliónov kusov smartfónov.

Vedenie spoločnosti Xiaomi sa údajne stretlo s americkými dopravcami, aby diskutovalo o predaji vlajkových modelov čínskej spoločnosti aj v Spojených štátoch. Aj napriek tomu, že ešte nie je známa žiadna dohoda či výsledok, množstvo fanúšikov v Spojených štátoch už netrpezlivo čaká na začiatok predaja týchto cenovo dostupných smartfónov aj na svojom trhu. Dovtedy sú tak odkázaní objednávať v rámci rôznych zahraničných obchodov.

Xiaomi neustále napreduje a chce predávať čo najviac smartfónov & gadgetov

Spoločnosti Xiaomi by sa príchod do Spojených štátov mohol aj vydariť. Pred nedávnom bola totiž spoločnosť Huawei a ZTE obvinená z toho, že je údajne napojená s čínskou vládou a americká vláda o týchto spoločnostiach povedala, že sa údajne dopúšťajú špionáže.  Súčasná situácia tak môže viac priať čínskemu Xiaomi, ktoré sa bude budúci mesiac snažiť predať časť akcií, aby spoločnosť získala ďalšie použiteľné prostriedky pre vývoj či výrobu svojich zariadení.

Už teraz sa určite tešíme na to, čo si pre nás Xiaomi v rámci svojho portfólia pripravilo. Táto spoločnosť je na trhu už niekoľko rokov a za ten čas si dokázala aj u nás vybudovať pomerne dobré meno. Predaje týchto smartfónov totiž neustále stúpajú, keďže sú častokrát oproti konkurencii lacnejšie a ponúkajú veľmi podobný výkon.

TIP  Xiaomi dráždi smartfónom Redmi 6 Pro, ktorý ponúkne displej ako iPhone X! Cena bude pritom extrémne nízka

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: vlastný

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.