Xbox Smartglass - jedinečné ovládanie Xboxu telefónom
Connect with us

Xbox Smartglass – jedinečné ovládanie Xboxu telefónom

Windows aplikácie

Xbox Smartglass – jedinečné ovládanie Xboxu telefónom

Neoddeliteľnou  súčasťou portfólia Microsoftu a zanedlho aj unifikovaného Windows 10 sú už dlho herné konzoly Xbox. A Microsoft ako jeden z lídrov herného, ale v prvom rade softwarového priemyslu vydal aplikácie Smartglass na ovládanie a spoluprácu s konzolami Xbox 360 a Xbox One. Tieto aplikácie sú už v obchode nejakú tú dobu a hlavne novšia z dvoch, Xbox One Smartglass je často aktualizovaná a obohacovaná o nové funkcie.

Staršia appka  Xbox 360 Smartglass vás po prihlásení privíta v jednoduchom menu s naposledy hranou hrou, možnosťou zapnúť ovládanie na diaľku a s podobnými hrami, ktoré Vás môžu zaujať. Discover sekcia ponúka náhľad na aktuálne najpopulárnejšie hry a Bing ponúka vyhladávanie hier a iného mediálneho obsahu. Samotné ovládanie sa uskutočňuje cez vydarenú ovládaciu schému na displeji mobilu a dokáže ovládať všetky menu a väčšinu aplikácií ako napr. YouTube alebo Internet Explorer. Nie mnoho hier však ponúka doplnkové miniaplikácie ktoré otvárajú nové možnosti v hre. Je to šikovná pomôcka najmä pri prehliadaní internetu kde obrazovku mobilu používate ako bezdrôtový touch pad a môžete cez neho zadávať aj internetové adresy.

wp_ss_20141022_0001 wp_ss_20141022_0002 wp_ss_20141022_0003

Aktuálne je však všetka pozornosť vývojárov upriamená na novšiu aplikáciu Xbox One Smartglass, ktorá spolupracuje s rovnomennou najnovšou konzolou od Microsoftu. Tu je aplikácia oveľa prepracovanejšia a na základnej stránke ponúka prístup k naposledy otvoreným aplikáciam  na konzole. Dole je stena noviniek vašich priateľov na štýl Facebooku. V menu môžete prezerať profily priateľov, aktívnych priateľov, kupovať hry, posielať si správy a omnoho viacej vrátane sledovania úspechov v jednotlivých hrách. Obsahuje aj vylepšenú schému na ovládanie konzoly dotykom a dokáže celkom to isté ako jej staršia verzia na Xbox 360. Tento spôsob prepojenia je naozaj unikátny a praktický, keď si chcete pozrieť novinky vašich spoluhráčov bez zapnutia vášho zariadenia.

wp_ss_20141022_0004 wp_ss_20141022_0005 wp_ss_20141022_0006

Obe aplikácie nájdete v Obchode na Windows Phone 8 a 8.1 samozrejme zadarmo. Ak vlastníte konzolu Xbox tak je to ten najlepší spôsob ako si uľahčiť jeho ovládanie Vašim smartfónom s Windows.

WP nadšenec, objektívny a stručný.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows aplikácie

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.