Xbox One či PlayStation 4? Hráči v tom majú jasno | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Xbox One či PlayStation 4? Hráči v tom majú jasno

playstation 4 vs xboxone

​​Xbox One

Xbox One či PlayStation 4? Hráči v tom majú jasno

Poďme pekne po poriadku. V roku 2017 sa celosvetovo predalo zhruba 103 miliónov herných konzol, medzi ktorými dominovali ako PlayStation, Xbox One tak aj Nintendo Switch. Nuž, tipnete si kto si z toho koláča odkusol najviac?  Podľa všetkého to bola práve spoločnosť Sony.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Sony vyhlásila, že predala viac ako 73,6 milióna zariadení. Čo znamená, že sa predalo okolo 29,4 milióna zariadení Xbox One a Nintendo Switch.

Reálne čísla chýbajú

Microsoft reagoval na tvrdenia týkajúce sa predajov, že sú zavádzajúce. Avšak konkrétne čísla nezverejnil. Inými slovami svoju argumentáciu opiera o neexistujúce (resp. neuverejnené)  dáta. Inými slovami, Microsoft v tomto momente obhajuje predaje bez adekvátneho argumentu. Jediné čo sa týka predajov vieme, že počas decembra minulého roka konzola Xbox One išla na dračku a to vďaka statusu, ktorý bol uverejnení na sociálnej sieti Twitter.

V každom prípade môžeme aspoň zatiaľ za kráľa korunovať spoločnosť Sony so svojou hernou konzolou PlayStation 4. S druhým dychom však treba dodať, že hoci s veľkou pravdepodobnosťou predaje konzol Xbox OneNintnedo Switch nedominovali na trhu, tak aj napriek sa tešia veľkej popularite.

TIP  Xbox One získava veľkú aktualizáciu, ktorá prináša podporu hrania hier vo vysokom rozlíšení

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ​​Xbox One

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.