Xbox Music sa mení na Groove
Connect with us

Xbox Music sa mení na Groove

Novinky

Xbox Music sa mení na Groove

V novo pripravovanom Windowse 10, ktorý sa k nám nezastaviteľne blíži už nenájdeme známy natívny hudobný prehrávač pod názvom Xbox Music, ale s novou menovkou Groove. Toto anglické slovíčko má viacero významov, ale v spojitosti s hudbou ho možno preložiť ako zmysel alebo pocit „swingu“, vytvorený vzájomnou interakciou hudby a rytmov hraných kapelou (bicie, basa, kontrabas, gitarou,…).

Dôvodom na zmenu názvu podľa oficiálnych vyjadrení predstaviteľov Microsoftu je, že názov Xbox Music je až príliš „vzdialený“ od významu slovíčka Xbox, ktoré predstavuje „zábavu“ z hrania hier.

Groove

Microsoft príchodom Windowsu 10 výrazne mení názvy „zabehaných“ služieb a aplikácií. Pripomeňme si len nedávne zmeny napríklad e-mailového klienta Hotmail, ktorý zmenil názov na Outlook alebo Live Mesh, ktorý sa neskôr zmenil na SkyDrive a dnes je táto služba známa ako OneDrive, alebo internetový prehliadač Explorer, ktorý sa po novom bude vo Windows 10 volať Microsoft Edge.

Páči sa vám nový názov Groove pre hudobný prehrávač?

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.