Skúšali sme Wireless nabíjačku v hodnote 6 eur, chválime ju
Connect with us

Skúšali sme Wireless nabíjačku v hodnote 6 eur, chválime ju

Recenzie

Skúšali sme Wireless nabíjačku v hodnote 6 eur, chválime ju

Príslušenstvo k mobilným telefónom nebýva lacnou záležitosťou, aspoň kým kupujete originálne príslušenstvo.

Skúšali sme Wireless nabíjačku označenú pod názvom Universal Non-slip QI Wireless Charger, ktorá sa dá zaobstarať už od 6 eur. Samozrejme sa jedná o neoriginálne príslušenstvo dovezené z Číny.

Nabíjačka po konštrukčnej stránke je zhotovená kvalitne, hoci pri detailnom pohľade sa Vám môže zdať, že spoje spolu nedržia dokonalo. Je to z toho dôvodu, že vrchná časť má drobné záchytky, ktoré ju spájajú s „telom“, a preto vzniká medzi spojmi drobná medzierka. Ale nemusíte sa toho báť,  všetko drží spolu pevne a bez vŕzgania.

Na spodnej časti zariadenia nájdete štyri protišmykové gumičky, vďaka ktorým nabíjačka pevne drží na svojom mieste a nešmýka sa. Čo sa týka hrán tak sú jemne zaoblené a prázdne až na vrchnú hranu, kde nájdete mini USB konektor, ktorý slúži na napojenie nabíjačky do siete. Ďalej na nabíjacej podložke nájdete  gumový krúžok s wireless logom, ktorý slúži na zabráneniu zošmyknutia telefónu počas nabíjania.

WP_20150114_09_24_04_Pro

WP_20150114_09_24_24_Pro

WP_20150114_09_24_35_Pro

(tu možno vidieť spomínané medzierky, na zbytku zariadenia sa nenachádzajú)

 

Čo sa týka rýchlosti nabíjania, wireless nabíjačku som skúšal s Lumiou 735, ktorú dokázala nabiť na 100% zhruba za hodinu až hodinu pól. O nabití Vás informovali dve diódy na zariadení. Modrá dióda informuje zapojení zariadenia do siete a červená o nabíjaní, ktorá po nabití zhasne.

Parametre zariadenia sú: Input: 5V,2A Output: 5V, 1A; Zariadenie je kompatibilné s  QI-standard produktmi

TIP  Huawei P20 Lite je brutálne zaujímavý smartfón s inšpiráciou iPhonu X a skvelou výbavou | RECENZIA

V závere musím povedať, že sa jedná o „návykovú“ záležitosť. Posledné dva týždne som nepoužil klasickú nabíjačku, je mi totiž oveľa pohodlnejšie mať na stole „pohodenú“ podložku, ktorú zapojím káblom do PC a telefón si na ňu jednoducho položím. Na druhej strane údajne tento spôsob nabíjania vraj znižuje životnosť batérie, čomu som osobne moc nechcel veriť, ale vzhľadom na to, že počas nabíjania sa telefón neprimerane prehrieva (možno preto, že sa jedná o neoriginálne príslušenstvo) je možné, že sú tieto tvrdenia pravdivé.

Zariadenie sme zakúpili tu

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

4 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Recenzie

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.