Windowsu XP vysporiadať sa s útokom WannCry pomohla paradoxne Modrá obrazovka smrti | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windowsu XP vysporiadať sa s útokom WannCry pomohla paradoxne Modrá obrazovka smrti

obrazovka smrti death screen windows

Novinky

Windowsu XP vysporiadať sa s útokom WannCry pomohla paradoxne Modrá obrazovka smrti

WannaCry, jeden z najškodlivejších ransomvér, ktorý zasiahol takmer celý svet poškodil najmä Windows 7 počítače a odborníci doteraz študujú čo bolo jej príčinou a ako sa ďalej šíril.

Najväčšie škody tento škodlivý software spravil najme v zdravotníckom systéme vo Veľkej Británii či španielskemu telekomunikačnému operátorovi a problémom sa nevyhlo ani Slovensko. Hoci reakcia Microsoftu bola blesková, tak aj napriek tomu šírenie kódu bolo ohromujúce pričom najlepšie odolával podľa odborníkov Windows XP, kde by sme paradoxne očakávali opačný trend.

Zdroj: Microsoft

Bezpečnosti experti totiž pri skúmaní ako sa správa tento škodlivý kód zistili, že ransomvér WannaCry sa nainštaloval na Windows 7 bez väčších problémom, ale na XP-čko to už nebolo také jednoduché, a dokonca verziu XP Service Pack 2 vôbec nezasiahol. Dôvodom totiž bolo, že pri pokusie napadnutia systému sa jednoducho zrútil a na rad prišla neobľúbená Modrá obrazovka, resp. „obrazovka smrti“, pričom nasledovalo reštartovanie systému.

Mimochodom, aj napriek tomu že sa jednalo o jeden z najväčších kybernetických útokov na svete tak sa hackerom podarilo takto získať len okolo 100 000€ od používateľov. Ich identita je však stále neznáma a pravdepodobne sa ju ani nikdy nedozvieme.

Zdroj: ZDnet

TIP  Microsoft vydáva ďalšiu dávku kumulatívnych aktualizácií pre operačný systém Windows 10

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.