Windows Phone komunita rastie, potvrdzujú to najnovšie štatistiky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows Phone komunita rastie, potvrdzujú to najnovšie štatistiky

Novinky

Windows Phone komunita rastie, potvrdzujú to najnovšie štatistiky

Windows Phone komunita narastá, potvrdzujú to najnovšie štatistiky, ktoré tvrdia, že zariadenia s operačným systémom Windows Phone zvýšili podiel predaja o 1.8 % oproti minulému roku. Pre nikoho však nebude prekvapením, že na prvom mieste je Android (ktorého predaj poklesol o 3.1 %) a druhú priečku obsadil iOS systém od Apple (ktorého predaj vzrástol o 1.8 %).

Štatistiky predajnosti - Android, iOS, Windows Phone (porovnanie 2014-2015)

Štatistiky predajnosti – Android, iOS, Windows Phone (porovnanie 2014-2015)

Ďalej ako možno z čísel v tabuľke vidieť, Windows phone pokrýva už takmer 10 % predaných zariadení za sledované obdobie na  (európskom) trhu. Vďační za to môžeme byť pravdepodobne novej politike Microsoftu, ktorá sa začala prioritne zameriavať na prístupné zariadenia strednej triedy.

Poznáte niekoho vo svojom okolí, kto presedlal za posledné obdobie na Windows zariadenie?

TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.