Najčítanejší Windows 10 portál

Windows Phone Internals 2.3 dáva nádej na inštaláciu Android aplikácií na Windows telefóny

Zdroj: vlastný

Dva dni dozadu sme vám priniesli report o novej verzii (2.3) programu Windows Phone Internals, ktorá umožňuje spraviť kompletný root Lumia telefónov. V preklade to znamená, že používatelia smartfónov Lumia tak môžu získať kompletný prístup k telefónu, dokonca vymazať a prípade nahrať iný operačný systém do telefónu.

Vo videu, ktoré uverejnil autor tohto nástroja (Heathcliff) vysvetľuje, že namiesto toho, aby skúšal nainštalovať Android ROMku na Lumia telefóny, tak sa pokúsi oživiť projekt Microsoftu, ktorý je už zhruba 2 roky pochovaný – Project Astoria.

Project Astoria

Ako hore píšeme, tak Heathcliffovým cieľom nie je priniesť Andriod ROMku na Lumia telefóny. Odôvodňuje to tým, že je oveľa ľahšie si kúpiť Android telefón ako vymýšľať spôsob jeho inštalácie. Vráťme sa však k téme. Jeho cieľom je primárne oživiť Project Astoria, ktorý Microsoft svojho času vyvíjal s cieľom prinesenia Android aplikácií na Windows Phone. Prakticky Microsoft chcel na Windows platforme umožniť inštaláciu APK súborov. Projekt neskôr Microsoft zastavil a priniesol most pre iOS aplikácie (projekt Islandwood).

V každom prípade ako ste mohli vo videu vyššie počuť tak Heathcliff dnes nevie či sa mu podarí alebo nie. Ale skúsiť to chce v každom prípade.

Zdroj: YT, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Asus ROG smartfón bez problémov nahradí akékoľvek herné zariadenie u vás doma
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.