Windows Phone Internals 2.3 dáva nádej na inštaláciu Android aplikácií na Windows telefóny | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows Phone Internals 2.3 dáva nádej na inštaláciu Android aplikácií na Windows telefóny

Novinky

Windows Phone Internals 2.3 dáva nádej na inštaláciu Android aplikácií na Windows telefóny

Dva dni dozadu sme vám priniesli report o novej verzii (2.3) programu Windows Phone Internals, ktorá umožňuje spraviť kompletný root Lumia telefónov. V preklade to znamená, že používatelia smartfónov Lumia tak môžu získať kompletný prístup k telefónu, dokonca vymazať a prípade nahrať iný operačný systém do telefónu.

Vo videu, ktoré uverejnil autor tohto nástroja (Heathcliff) vysvetľuje, že namiesto toho, aby skúšal nainštalovať Android ROMku na Lumia telefóny, tak sa pokúsi oživiť projekt Microsoftu, ktorý je už zhruba 2 roky pochovaný – Project Astoria.

Project Astoria

Ako hore píšeme, tak Heathcliffovým cieľom nie je priniesť Andriod ROMku na Lumia telefóny. Odôvodňuje to tým, že je oveľa ľahšie si kúpiť Android telefón ako vymýšľať spôsob jeho inštalácie. Vráťme sa však k téme. Jeho cieľom je primárne oživiť Project Astoria, ktorý Microsoft svojho času vyvíjal s cieľom prinesenia Android aplikácií na Windows Phone. Prakticky Microsoft chcel na Windows platforme umožniť inštaláciu APK súborov. Projekt neskôr Microsoft zastavil a priniesol most pre iOS aplikácie (projekt Islandwood).

V každom prípade ako ste mohli vo videu vyššie počuť tak Heathcliff dnes nevie či sa mu podarí alebo nie. Ale skúsiť to chce v každom prípade.

Zdroj: YT, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie