Windows Phone 8.1 už hlási prvé problémy | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows Phone 8.1 už hlási prvé problémy

Novinky

Windows Phone 8.1 už hlási prvé problémy

Minulo týždňový humbug okolo uvedenia nového operačného systému Windows Phone 8.1 stále pretrváva, avšak teraz v negatívnom slova zmysle. Hoci Microsoft je najväčšia softwarová firma na svete, je nepochopiteľné, že niektoré služby nevie uviesť aj na menšie trhy akými sú napríklad Slovenský respektíve Český trh. Príkladom, môže byť vyhľadávač Bing, ktorý do dnešného dňa nie je možné plnohodnotne využívať v našich končinách.

Cotrana

Cortana, funkcia ktorá bola najočakávanejšia zo všetkých vymožeností, ktoré má priniesť nový OS bude dostupná len v 15 jazykoch (samozrejme chýba slovenčina a čeština), čo sa dalo aj očakávať, avšak dalo sa predpokladať, že bude dostupná aspoň v angličtine, ako to prezentovali aj predstavitelia Microsoftu. No ale má to jeden malý háčik, hoci bude dostupná v angličtine, ale samotná Cortana bude dostupná zo začiatku len pre americký trh a rozširovať sa ma postupne od väčších krajín po tie menšie (kam patríme aj my).

Flow klávesnica

Ďalšia novinka, ktorá bola predstavená v San Franciscu bude opäť nedostupná pre naše končiny.

Vzhľadom na dlhú mediálnu kampaň týkajúcu sa uvedenia nového operačného systému sme všetci očakávali, že prinesie prelomové funkcie na poly Windows Phone, avšak doteraz uverejnené informácie nás mätú či prinesie táto aktualizácia tak veľa, ako sľubovala.

TIP  Microsoft spúšťa ďalšie podmorské datacentrum. Jeho úlohou je skvalitnenie cloudových služieb v pobrežných mestách
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.