Windows phone 8.1 oficiálne predstavený UPDATE 2# | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows phone 8.1 oficiálne predstavený UPDATE 2#

Novinky

Windows phone 8.1 oficiálne predstavený UPDATE 2#

Windows phone 8.1 oficiálne predstavený

Včera bol oficiálne predstavený nový operačný systém Windows Phone 8.1, ak vás zaujíma aké zmeny priniesol nový OS, tak čítajte ďalej.

Včera 2.4.2014 v Americkom meste San Francisco sa konalo oficiálne predstavenie nového OS WP 8.1. Dočkali sme sa desiatok noviniek, ktoré posúvajú túto platformu operačného systému opäť o kúsok ďalej.

 

Jednou z najviac bijúcich zmien je možnosť úpravy domácej obrazovky. Už nebudete nútený používať len čierne, respektíve biele pozadie a farebne obmedzenú škálu dlaždíc. Po novom si budete môcť nastaviť vlastnú fotografiu, obrázok z galérie a podobne.  Samozrejme táto zmena sa týka aj uzamykacej obrazovky.  Pribudne aj možnosť vytvorenia tretieho stĺpca dlaždíc, avšak táto novinka poteší len majiteľov s 4,5 palcovým displejom a vyšším.

 

  Start Screen

 

Ďalšou doteraz zanedbanou funkciou, ktorá absentovala na Windows phone telefónoch bolo notifikačné centrum. Microsoft pri navrhovaní prostredia sa určite nechal inšpirovať konkurenciou, keďže nové notifikačné centrum sa náramne podobá na notifikácie z android zariadení.

 

81-notif

Fascinujúce bolo že Microsoft dlhodobo ignoroval rozšírenie nastavení hlasitosti zvuku. Už pri predstavení WP 8 sa očakávalo, že túto funkciu integruje do systému, avšak nestalo sa tak až doteraz. Microsoft pod dlhom naliehaní užívateľov túto funkciu konečne zakomponoval do systému.

wp81-9-150x150

Dočkali sme sa aj úpravy kalendáru, kedy pribudla možnosť týždenného prehľadu, do ktorého vývojári zakomponovali aj prehľad počasia.

TIP  Facebook aplikácia pre Windows Phone 8.1 a Windows 8.1 prestala fungovať

wp81-2-3

Miernou úpravou prešiel aj fotoaparát. Boli pridané nové funkcie a zároveň sa podarilo vývojárom prepojiť fotografie aby pracovali aj s aplikáciami tretích strán.

A to najlepšie nakoniec. Vývojári zakomponovali aj nového „spoločníka“ Cortanu, ktorá bude plniť úlohu hlasovej asistentky rovnako, ako v Siria v IOS či v Androide Google Now. Celkom zaujímavým riešením je spracovaná nová „asistentka“, ktorá bude mať schopnosť učiť sa, skúmať vaše správanie a podobne čo v konečnom dôsledku urýchli a spresní informácie ktoré budete hľadať. Zdrojovým kódom pre Cortanu bude  primárne vyhľadávač Bing.

81-cortana

Zaujíma vás ako Cortana pracuje? Predstavme si ju vo videu:

O ďalších novinkách vás budeme čoskoro informovať. Na aktualizáciu systému sa môžeme tešiť v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov. Konkrétne sa môžu tešiť všetci vlastníci zariadení s WP 8

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.