Windows Phone 8.1 GDR1 už budúci týždeň! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows Phone 8.1 GDR1 už budúci týždeň!

Novinky

Windows Phone 8.1 GDR1 už budúci týždeň!

Dlho očakvaná aktualiácia GDR1 podľa najnovších správ bude dostupná v priebehu budúceho týždňa, poďme si teraz pozrieť tie najdôležitejšie zmeny, ktoré prinesie.

Cortana nebude exkluzívne len pre USA

Táto správa sa nás bohužiaľ ešte nebude týkať, avšak je dobrou správou, že vývojári neustále pracujú na rozširovaní dostupnosti Cortany aj pre ďalšie krajiny. Beta verzia tohto osobného asistenta sa dostane do Veľkej Británie, Činy, Kanady, Austrále a Indie. Dúfajme, že Microsoft na dostupnosti Cortany zapracuje a dočkáme sa jej aj v našich končinách už v blízkej budúcnosti.

Zložky aplikácii

Ďalšou novinkou, ktorú prináša tento update je možnosť zoskupenia dlaždíc na domovskej obrazovke ako sme zvyknutý u konkurenčného Androidu a IOSu. Jednoduchým pohybom prenesieme jednu dlaždicu na druhú a následne vznikne „kastlík“ s dlaždicami, ktorý bude samozrejme aj naďalej interaktívny.

zlozky

Ďalšou novinkou s ktorou Microsoft prichádza je podpora inteligentných obalov

Hoci táto informácia nie je oficiálne potvrdená, môžeme predpokladať, že táto funkcia bude dostupná už v tejto aktualizácii. Nedávno sme vás informovali o verzií HTC One s operačným systémom Windows Phone, kde výrobca tvrdí, že táto funkcia bude už k dispozícii.

Podpora pre rýchle nabíjanie

Táto funkcia sa týka hlavne vlajkových lodí výrobcov, keďže ju budú podporovať len mobilné telefóny s procesorom Qualcomm Snapdragon 800. Nižšie si môžete pozrieť odhadované dĺžky nabíjania telefónov s spomínanými procesormi.

quickcharge_qualcomm

Zdroj: wpcentral.com, blog.windows.com

TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.