Windows Insider Program čaká niekoľko zmien. Informovala o tom samotná Dona Sarkar | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows Insider Program čaká niekoľko zmien. Informovala o tom samotná Dona Sarkar

Novinky

Windows Insider Program čaká niekoľko zmien. Informovala o tom samotná Dona Sarkar

Windows Insider Program čaká niekoľko zmien. Informovala o tom samotná Dona Sarkar

Windows Insider Program môžeme považovať ako jeden z úspešných projektov spoločnosti Microsoft. Po rokoch kritiky, ktorá sa niesla stále v duchu, že sa Microsoft dostatočne nevenuje svojej komunite a používateľom, predstavil Windows Insider Program, ktorý si ihneď našiel množstvo priaznivcov po celom svete. Ani tento systém nie je bezchybný, a to si uvedomuje aj Dona Sarkar, ktorá má celý Insider Program nejakú tú dobu pod palcom. Aké zmeny teda čakajú všetkých Insiderov?

Plán WIP 2020

Microsoft chce čiastočne pozmeniť možnosti programu a chce vytvoriť úplne novú roadmapu, ktorá je momentálne označovaná ako WIP 2020, prezradila nám Dona Sarkar. Nový plán by sa mal prejaviť v priebehu nasledujúcich dvoch rokov, pričom samotná Dona Sarkar a architekt Jeremiah Marble upozorňujú, že sa nepôjde o zmenu a revíziu celého programu, ale iba o jeho vývoj dopredu.

Základnou myšlienkou zmien v programe Windows Insider je túžba po ešte väčšom publiku, pričom Dona Sarkar vyhlásia: “Rozmýšlame o tom, ako by sme vytvorili Insider program, ktorý by oslovil aj tých, ktorí nie sú fanúšikmi Windowsu.”

Insideri  budú zadelení do špeciálnych skupín podľa ich zájumov

Insideri by onedlho mali začať pociťovať prvé zmeny v programe. V najbližšej dobe sa zrejme dočkajú nových projektov ako napríklad “Cohorts”, vďaka ktorým by Microsoft rozdelil Insiderov do skupín, ktoré by sa následne zameriavali na konkrétne prípady použitia alebo ich spoločné záujmy. Vďaka takémuto zadeleniu by boli určité funkcie vyvíjané ešte rýchlejšie a efektívnejšie, čo by ocenil určite každý používateľ Windowsu.

TIP  Tento koncept zariadenia Surface Phone Ti vyrazí dych. Takto si ho zrejme predstavuje každý z nás

Zmeny vyplývajúce z plánu WIP 2020 sú založené najmä na túžbach samotných vývojárov Windowsu a Insider Programu, no tentokrát budú mať samotní Insideri ešte väčšie slovo ako tomu bolo doteraz.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.