Windows 95 dnes oslavuje 20 rokov
Connect with us

Windows 95 dnes oslavuje 20 rokov

Novinky

Windows 95 dnes oslavuje 20 rokov

Windows 95 oslavuje 20 rokov. Na predajné pulty sa dostal presne 24. augusta 1995 čím nahradil dovtedy najrozšírenejší MS-DOS a predošlé verzie systému Windows 3 a 3.1, ktoré sa na trhu neujali. Príchod novej verzie Windows-u 95 priniesol v počítačovom odvetí veľkú revolúciu a to hlavne vďaka rozmachu prístupných počítačov pre širokú verejnosť a ich „uvedomenia sa“, že počítač už nie je len „pracovný“ nástroj, ale dá sa využiť aj na zábavu. Samotné rozhranie operačného systému pritom neprinieslo len nové funkcionality, ale aj celkom iné rozhranie, ktoré sa stalo pre mnohých ľudí oveľa prehľadnejšie, veď posúďte sami.

ms_dos_Windows_95

S Windows-om 95 prišila aj známa ponuka Štart, ktorá si získala srdcia mnohých používateľov a to, že je skutočne populárna Microsoft zistil až predstavením Windows-u 8 a 8.1 kde sa už klasické rozhranie Štart nenachádzalo, čo sa odzrkadlilo aj na veľkej vlne kritiky, ktorá prinútila Microsoft toto rozhranie vrátiť do pôvodnej podoby v nedávno predstavenej verzii Windows 10.

1_windows-95-start-menu

Medzi novinky, ktoré Windows 95 priniesol patrila aj možnosť jednoduchého manažovania súborov prostredníctvom prehľadných ikoniek. Ďalšou novinkou bolo aj získanie „moci“ používateľov nad súbormi a aplikáciami prostredníctvom dvojitého kliknutia na ne, ktoré prinieslo viacero možností ako ich manažovať.

Windows 95 bol tiež výnimočným operačným systémom aj z iného hľadiska, a to vďaka marketingu, do ktorého Microsoft údajne investoval na tu dobu neuveriteľných 300 miliónov dolárov. Napríklad samotný Windows 95 prezentovali herci zo seriálu Priatelia, ktorý aj dnes má medzi televíznymi divákmi stále veľký fanklub.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Pozrite si nižšie niekoľko reklám, ktorými Microsoft oslovoval zákazníkov.

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.