Windows 7 stráca uživateľov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 7 stráca uživateľov

Novinky

Windows 7 stráca uživateľov

Nie, nejde o žiadny vtip. Nedávno sme informovali, že Windows 7 sa stále drží ďaleko na popredných priečkach v trhovom podiely operačných systémov.  To stále platí, ale Windows 7 nečakane začal strácať uživateľov, čo robí z Windowsu 10 víťaza tohto súboja, keďže práve ten začal na úkor Windows 7-mičky rásť.

Windows 10 rástol stále od jeho nástupu na trh, ale začiatky boli určite pomalšie aj napriek tomu, že Microsoft ho výrazne propagoval.

Tento fakt určite teší Microsoft, keďže všetka podpora prakticky smeruje do tohto systému. Windows 7 každým mesiacom klesá, otázkou je kedy ho Windows 10 predbehne v trhovom podiely.

Napríklad len v poslednom mesiaci spadol podiel Windowsu 7 na trhu z 52.34% na 51.89% a dá sa očakávať ďalši pokles s tým ako bude viacero uživateľov aktualizovaŤ svoje systémy na Windows 10. Najväčší zlom sa dá stále očakávať budúci rok v momente, keď Microsoft zastaví oficiálnu podporu pre Windowsy 7 a 8. Taktiež s príchodom viacerých nových procesorov Skylake, ktoré stratia podporu na starších operačných systémoch.

Len v decembri minulého roka dosahoval Windows 7 až 55.66%-ný trhový podiel.

GRAFwindows

Tieto dáta priniesol portál NetMarketShare.

Tieto dáta ukazujú, že Windows 10 je hneď v závese za Windows 7 s trhovým podielom 14.15%, zatiaľ čo minulý mesiac mal podiel len 12.82%.

Taktiež môžeme pozorovať ďalší trend – pokles WIndowsu XP z 11.24% na 10.9%. Podobne sú na tom aj ostatné operačné systémy vrátane Windows 8.1, čím sa Windows 10 stáva jasným víťazom z pohľadu budúcej perspektívy.

TIP  Na Slovensku máme lepší internet ako v USA. Že neveríš? Pozri si aktuálne štatistiky z ktorých padneš na zadok!

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.