Windows 10 bude umožňovať rozoznávanie tváre | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 bude umožňovať rozoznávanie tváre

Novinky

Windows 10 bude umožňovať rozoznávanie tváre

Základná aplikácia Photos na prezeranie a editovanie fotiek vo Windows 10 bude umožňovať rozoznávanie tvári na fotkách. Toto je len jedna nová funkcionalita, ktorá príde spolu s najnovšou aktualizáciou.

Jedná sa o aplikáciou Photos (fotografie), ktorú môžete využívať aj na smartfóne a aj na počítači.

Samozrejme, facebook a google picassa nesú rozonávanie tvári na vyšší level, ale aspoň môžeme u Microsoftu sledovať krok vpred.

Microsoft vo svojom najnovšom reporte hovorí, že chce svojou aplikáciou Photos konkurovať ostatným gigantom s ultimátnym cieľom, aby si užívatelia vybrali túto aplikáciu za svoju predvolenú možnosť pri prezeraní a spracovávaní fotografií.

Aplikácia Photos následne zvládne utvárať rôzne kategórie fotiek podľa toho, aké kritéria pri scanovaní tvári jej nastavíte.

Novou možnosťou bude taktiež značkovanie fotiek pomocou geotagov, a teda rozdeľovanie fotografií do priečinkov podľa toho, kde boli urobené.

Ďalšou novinkou budú možnosti editovania obrázkov a aplikovania rôznych filtrov.

Oficiálnu správu so všetkými novinkami od Microsoftu nemáme, ale okrem spomenutých noviniek budeme mať vo finálnej verzii tejto aplikácie množstvo nových možností.

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.