Windows 10 TP je už takmer na 5 % zariadení | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 TP je už takmer na 5 % zariadení

Novinky

Windows 10 TP je už takmer na 5 % zariadení

Posledné sledované štatistiky od reklamnej spoločnosti  AdDuplex, ktorá je najväčším poskytovateľom reklamy na zariadeniach s operačným systémom Windows dorazili výsledky pravidelného mesačného merania viacerých parametrov, z ktorých pre vás vyberáme zastúpenie jednotlivých operačných systémov Windows Phone a zastúpenie mobilných Windows Phone zariadení na trhu.

Prvý graf hovorí o zastúpení operačného systému Windows Phone na trhu, v rámci ktorého Windows 10 TP má 4.7 % používateľoch Windows telefónov, druhým najrozšírenejším systémom podľa očakávania je samozrejme Windows Phone 8.1 s 79 % zastúpením, ktorého nasleduje Windows Phone 8 s 10.1 % a Windows Phone 7.x s 6.1 % podielom na trhu.

adduplex-2015-09-01

Druhý graf znázorňuje zastúpenie jednotlivých zariadení na trhu (v USA), v rámci ktorých si výrazne polepšila Lumia 640, ktorej zastúpenie rapídne rastie od uvedenia na trh (dnes dosahuje zastúpenie Lumie 640 už 11.2% podiel na trhu). Zastúpenie ostatných smartphone-ov s operačným systémom Windows Phone si môžete pozrieť nižšie.

adduplex-2015-09-03

Aký mobilný telefón a aký operačným systém Windows Phone máte vy?

Zdroj: AdDuplex via Neowin.net

TIP  Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.