Windows 10 rastie. Nájdete ho už takmer na každom 10 PC | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 rastie. Nájdete ho už takmer na každom 10 PC

Novinky

Windows 10 rastie. Nájdete ho už takmer na každom 10 PC

Najnovšie štatistiky spoločnosti Net Application, ktorá monitoruje desiatky tisíc stránok, hovoria že trhový podiel operačného systému Windows 10 počas decembra rástol tempom 9,96 %, čo je mimochodom zatiaľ najrýchlejší nárast Windowsu 10 od jeho oficiálneho uvedenia na trhu.

Pre porovnanie, od oficiálneho uvedenia Windows 10 na trh v septembri rástol prvý mesiac tempom 6,63 %, v októbri tempom 7,94 % a v novembri 9 % tempom.

Ďalej, štatistiky Net Application hovoria, že najpoužívanejším operačným systémom je Windows 7 s 56,65 % podielom na trhu, druhým najrozšírenejším operačným systémom je zase Windows XP s 10,58 % podielom na trhu, ktorého tesne sleduje Windows 8.1 s 10,30 % trhovým podielom.

Máte aj vy vo svojom počítači Windows 10?

Zdroj: Windowscentral.com

TIP  Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.