Windows 10 oslávil 2. rok života. Aké sú vaše dojmy? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 oslávil 2. rok života. Aké sú vaše dojmy?

Novinky

Windows 10 oslávil 2. rok života. Aké sú vaše dojmy?

Ubehlo to ako voda, Windows 10 bol predstavený pred dvomi rokmi a odvtedy dostal desiatky aktualizácií či už menších alebo väčších. Poďme sa pozrieť troška do nedávnej histórie ako to cele začalo a kde sme sa dostali.

November Update

Prvou väčšou aktualizáciou, ktorá zavítala do našich zariadení bol „November Update“ (r. 2015), ktorá priniesla viacero vylepšení hlavne „pod kapotou“. Tie najvýraznejšie zmeny sa však dotkli telefónov, Messaging aplikácií  či video aplikácií ako je Skype. Významným prvkom prešli aj vylepšenia v podobe lepšieho pamäťového manažmentu čo sa odzrkadlilo hlavne pri zariadeniach s  menej výkonným CPU.

Anniversaty Update

Druhá významná aktualizácia bola „Anniversary Update“, resp. Výročná aktualizácia. Prišla v júli minulého roka a priniesla viacero vylepšení. V podstate prekopané bolo všetko od Start menu až po Cortanu. Cortana dostala napr. novú funkciu „Fink my Phone“, Microsoft Edge konečne sa stal konkurenčným prehliadačom – získal možnosti rozšírení, pribudla funkcia Windows Ink a celkovo priniesla pohodlie práce s dotykovými perami do rozhrania Windowsu.

Creators Update

Ďalšia veľká aktualizácia bola „Creators Update“, ktorá prišla v apríli tohto roka. Niesla sa v sústredení kreativity a dizajnu. V rámci zmien tie najviditeľnejšie boli napríklad v podobe úpravy Nastavení kde pribudlo viacero možností prispôsobenia si Window-u podľa svojho gusta, pribudli aj nastavenia aplikácií, hier, možnosti automatického čistenia disku (Storage Sense), Nočné svetlo, a ďalšie funkcie vrátane nového hardware-u (Surface Studio). Windows Phone zariadenia hoci dostali tak isto aktualizáciu, ale až o takú radikálnu zmenu sa nejednalo.

TIP  Windows 10 April Update prichádza s ďalšou chybou. Spôsobená je zrejme antivírom Avast

Čo bude ďalej?

Napriek tomu, že Windows 10 je tu s nami už 2 roky tak stále nie je dokonalým systémom a Microsoft ho vylepšuje deň čo deň. Už čoskoro by sme sa mali dočkať ďalšej veľkej aktualizácie – Fall Creators Update, čo všetko prinesie uvidíme už čoskoro.

Zdroj: vlastný, ONMS

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.