Windows 10 zbiera o vás tisícky údajov. Nastavte si súkromie priamo v Nastaveniach PC | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 zbiera o vás tisícky údajov. Nastavte si súkromie priamo v Nastaveniach PC

Novinky

Windows 10 zbiera o vás tisícky údajov. Nastavte si súkromie priamo v Nastaveniach PC

Microsoft so svojím Windows-om 10 spravil „dieru“ do sveta, dokazujú to aj počty aktivácií tohto operačného systému, ktorý si aktivovalo len v prvých 2 dňoch viac ako 14 miliónov zákazníkov. Avšak Windows 10 nepriniesol len „malú“ revolúciu v podobe nových služieb ako je napríklad príchod hlasovej asistentky Cortana, Hello,…, ale dočkali sme sa aj riadneho zvýšenia miery špehovania, a to právu vďaka príchodu týchto nových služieb, ktoré zbierajú tisícky údajov a následne ich odosielajú na serveri Microsoft-u.

Ako obmedziť odosielanie dát na pozadí vo Windows 10?

V prípade ak nechcete aby vaše dáta putovali mimo vášho počítača bez vášho vedomia, tak vám odporúčame si nastaviť prostredníctvom Nastavení počítača ochranu osobných údajov, ktorú nájdete prostredníctvom cesty Nastavenia – Ochrana osobných údajov (resp. Settings – Privacy).

privacy_1

V rámci Nastavení súkromia budete mať k dispozícii širokú paletu možností od základných nastavení určených na reklamné účely až po zbieranie dát z textov, ktoré píšete na klávesnici, preto vám odporúčame povypínať väčšinu možností, ktoré nastavenia ponúkajú.

Do pozornosti vám ešte dávame nastavenia  Konta – Synchronizácia nastavení, v rámci ktorých si môžete nastaviť možnosť synchronizácie vašich osobných údajov a dát s ostatnými zariadeniami a nastavenia Senzor Wi-Fi, v rámci ktorých sú zdieľané napríklad dáta ako vaše kontakty, Wi-Fi heslá,…

privacy_2

privacy_3

Poznáte ešte iné tipy a triky ako si chrániť vaše súkromie? Dajte nám o nich vedieť.

TIP  Na Slovensku máme lepší internet ako v USA. Že neveríš? Pozri si aktuálne štatistiky z ktorých padneš na zadok!
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.