Najčítanejší Windows 10 portál

Windows 10 na ARM úspešne spustený na Lumii 950 XL!

Zdroj: vlastný

Pamätáte si na hackera a vývojára s prezývkou Ben Imbushuo? Ide o jedného z popredných hackerov, ktorému sa už niekoľkokrát podarilo nainštalovať a spustiť viaceré verzie operačného systému Windows na staré Lumia smartfóny. O jeho ďalšom, a naozaj obrovskom úspechu, sme vás informovali ešte pred mesiacom. Na svojom Twitteri sa pochválil tým, že sa mu na jeho Lumii 950 Xl podarilo spustiť UEFI Windowsu 10. Jeho cieľom bolo úplné naštartovanie najnovšieho operačného systému Windows na Lumii a dnes môžeme skonštatovať, že sa mu to úspešne podarilo.

Ďalší krok k plnohodnotnému Windowsu 10 na Lumii 950 XL

Ben Imbushuo sa na svojom Twitteri pochválil ďalším úspechom. Na jeho starej Lumii 950 XL sa mu podarilo spustiť plnohodnotný Windows 10 na ARM, pričom sa dostal až na prvotné nastavenia operačného systému. Video nájdete nižšie.

Jedná sa o ďalší obrovský skop vpred a jeho práca je naozaj náročná, no preňho zároveň aj zábavná. Ben Imbushuo sa tomuto “koníčku” venuje už dlhú dobu a svojimi úspechmi zaplavuje svoje sociálne siete. Keďže sa momentálne jedná o zrejme jediného popredného hackera, ktorý sa pokúša o spojazdnenie operačného systému Windows 10 na smartfónoch Lumia, tak nám nezostáva nič iné, ako len čakať na jeho ďalší postup a pokroky, ktorými sa bude opäť chváliť na sociálnych sieťach.

TIP  Obľúbený titul Just Cause 3 je práve na Steame len za 5 €. Zľava končí už o pár hodín!

Zdroj: Twitter, úvodný obrázok: produktová fotografia Lumia 950

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.