Windows 10 môže byť posledným systémom od Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 môže byť posledným systémom od Microsoftu

Novinky

Windows 10 môže byť posledným systémom od Microsoftu

Jerry Nixon výkonný riaditeľ vývoja Microsoftu pre spravodajský portál BBC naznačil, že spoločnosť chystá revolúciu v spôsobe ako predáva a označuje jeho najznámejší produkt „Windows“. S vysokou pravdepodobnosťou Microsoft síce bude pokračovať v označení operačného systému  ako Windows, ale už nebude vytvárať „veľké“ verzie, ktoré zvyčajne dostali prívlastok v podobe roku, v ktorom boli vydané (napr. 95, 98,…).

Microsoft sa chystá totiž svoj systém aktualizovať priebežne a podľa slov Nixona „Windows budeme doručovať ako službu“ ďalej dodal „A tá bude prinášať nové inovácie či aktualizácie priebežne. Očakávame tak pre Windows dlhú budúcnosť.“

Otázkou teraz zostáva ako Microsoft bude presviedčať ľudí aby si aktualizovalo ich systém na pravidelnej báze a hlavne ako si jeho zákazníci zvyknú na túto zmenu. Na druhej strane, ale treba dodať, že zmena tejto politiky Microsoftu určite poteší mnohých vývojárov, ktorí vďaka  nej budú v podstate vyvíjať aplikácie, ako aj hry pre „jeden“ operačný systém.

Aký je váš názor na zmenu tejto obchodnej politiky Microsoftu?

TIP  Microsoft sa opäť chváli vysokým číslom aktívnych používateľov Windowsu 10, nárastom používateľov Cortany a mnoho ďalšieho

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.