Windows 10 Mobile bude poslednou aktualizáciou, ktorú bude musieť odobriť aj váš operátor | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 Mobile bude poslednou aktualizáciou, ktorú bude musieť odobriť aj váš operátor

Novinky

Windows 10 Mobile bude poslednou aktualizáciou, ktorú bude musieť odobriť aj váš operátor

Aktualizácie našich zariadení sa stali každodennou súčasťou nášho života, poväčšine prinášajú nové funkcionality, opravy chýb, či rôzne ďalšie drobné vylepšenia. Avšak, veľkým nedostatkom je ich distribúcia, ktorá častokrát býva zdĺhavá, pričom nemusí to byť vždy chybou samotných vývojárov operačných systémov, ale aj tretích strán, konkrétne na mysli máme mobilných operátorov. Totiž väčšinu aktualizácií po ich oficiálnom vypustení od vývojárov ešte testujú samotní operátori, ktorí ich testujú a následne odobria, avšak tento proces častokrát býva zdĺhavý vzhľadom na to, že operátori majú vo väčšine prípadov iné priority. Microsoft už dávnejšie avizoval, že by sa chcel tomuto medzi kroku vyhnúť a vyzerá to tak, že som mu to podarilo. Za týmto účelom upravil „radio stack“, čo je súčasťou samotného softvéru, ktorý má na starosti práve komunikáciu s mobilnými operátormi. Výsledkom tejto úpravy je to, že už následne táto komunikácia nebude prebiehať, teda dorazí priamo na naše zariadenia bez jeho „testovania“ od operátorov. Poslednou aktualizáciou, ktorá by mala prejsť „testovaním“ by mal byť update na Windows 10 Mobile.

Zdroj: Neowin.net

TIP  Facebook nechtiac zverejnil 14 miliónov súkromných príspevkov ako verejné. Užívatelia sú pobúrení
Pokračuj v čítaní

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.