Hovorí sa, že dvakrát do tej istej mláky nevstúpiš. Alebo žeby áno? Windows 10 Mobile smartfón Wileyfox Pro sa opäť dostáva do predaja | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej mláky nevstúpiš. Alebo žeby áno? Windows 10 Mobile smartfón Wileyfox Pro sa opäť dostáva do predaja

Windows 10 Mobile

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej mláky nevstúpiš. Alebo žeby áno? Windows 10 Mobile smartfón Wileyfox Pro sa opäť dostáva do predaja

Britská spoločnosť Wileyfox nám ešte minulý rok predstavila nový smartfón Wileyfox Pro, ktorý na počudovanie beží na už takmer mŕtvej platforme Windows 10 Mobile. Spoločnosť smartfón uviedla do predaja pár mesiacov po jeho predstavení, no krátko nato sa ocitla v ťažkých finančných problémoch a budúcnosť tohto smartfónu zostala na vlásku.

Spoločnosť Wileyfox prešla reštrukturalizáciou a našla si silného partnera

O veľkých zmenách v spoločnosti Wileyfox sme informovali ešte vo februári tohto roka. Spoločnosť Wileyfox Europe Limited sa dostala do administratívnej správy a úlohou dvoch správcov bolo vyniesť spoločnosť z ťažkej životnej situácie a opätovne ju nakopnúť. To sa spoločnosti zjavne podarilo, pretože len pred pár dňami oznámila, že si našla silného partnera. Medzinárodná spoločnosť STK sa dohodla s Wileyfox Group na predaji a servise všetkých zariadení na rozličných trhoch vo Veľkej Británií, Európe a Južnej Afrike.

Smartfón Wileyfox Pro sa opäť dostáva do predaja

Spoločne so smartfónmi poháňanými Androidom, sa do predaja opätovne dostáva aj viackrát spomínaný Windows 10 Mobile smartfón Wileyfox Pro. Na oficiálnej stránke spoločnosti Wileyfox sa jeho cena momentálne pohybuje na úrovni 199,99 libier, no žiaľ nevieme, či sa jedná o stálu, alebo iba limitovanú ponuku. Keďže Windows 10 Mobile platforma už momentálne nie je takmer vôbec zameraná na bežných zákazníkov, aj využitie tohto smartfónu spadá pod špecifickú skupinu zákazníkov a potrieb. Určený je najmä pre veľké podniky, keďže Windows platforma je veľmi ľahko prepojiteľná a medzi veľkými spoločnosťami naozaj obľúbená.

TIP  Pozrite si niekoľko záberov z rozhrania Windows 10 ARM na smartfóne Lumia 950XL

Podpora bude zaistená až do roku 2020

Budúcnosť smartfónu a operačného systému je zaistená po polrok 2020. Spoločnosť Wileyfox sa spoločne s Microsoftom zaviazala poskytovať bezpečnostné a kumulatívne aktualizácie až do polovice roku 2020. Samozrejme používatelia nemôžu očakávať obrovské, časté aktualizácie a nové funkcie. Samotný Microsoft už dlhšiu dobu uvádza, že s mobilnou Windows platformou skončil a pre tento operačný systém bude vydávať výlučne iba naozaj potrebné aktualizácie a odstránenia kritických chýb. Treba si však uvedomiť, že takéto aktualizácie budú vychádzať na mesačnej báze, čiže sa nebude jednať o pravidelné “opravovanie” operačného systému.

Smartfón Wileyfox Pro nájdete priamo na oficiálnej stránke spoločnosti Wileyfox.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Twitter)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10 Mobile

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.