Najčítanejší Windows 10 portál

Windows 10 Mobile bude rýchly ako Windows Phone 8.1. Aspoň to tvrdí Microsoft

Zdroj: vlastný

Mnohým sa môže zdať, že spoločnosť Microsoft už zlomila nad Windows 10 Mobile „palicu“, ale minimálne ešte do roku 2018 bude tento systém oficiálne podporovať.

Po vlne kritiky týkajúcej sa rýchlosti samotného systému v porovnaní s Windows Phone 8.1, ktorá nie je vôbec žiadnou novinkou máme pre mnohých fanúšikov tejto platformy dobré správy. Totiž, podľa benchmarkových testov, Windows Phone 8.1 je o 20% rýchlejší pri samotnom spúšťaní zariadenia (a nie len v tomto parametri sa mu darí lepšie), to sa však všetko možno čoskoro zmení.

Podľa slov Brandon Leblanc, jedného z popredných manažérov spoločnosti totiž Microsoft pracuje na tom, aby sa samotný systém Windows 10 Mobile vyrovnal jeho predchodcovi.

Pre tých menej zdatných v angličtine, jeden z používateľov sa Brandona pýtal:

“Brandon, myslíš si, že Windows 10 Mobile bude tak optimalizovaný ako Windows Phone 8.1. WP8.1 bol super rýchly.”

Ktorý mu na to odpovedal:

“Viem o tom, robíme na tom! Na mojej Lumii 950XL cítim, že poslednými buildami sa k tomu približujeme.”

Zdroj: vlastný, Twitter

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.