Windows 10 laptopy s procesorom Snapdragon 845 prídu až v druhej polovici roku 2018 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 laptopy s procesorom Snapdragon 845 prídu až v druhej polovici roku 2018

Novinky

Windows 10 laptopy s procesorom Snapdragon 845 prídu až v druhej polovici roku 2018

Najnovší procesor Snapdragon 845 z výrobne Qualcommu bol predstavený len pred necelým týždňom. Pred pár dňami sme Vám priniesli sumár tých najpodstatnejších vylepšení a zmien, ktorých sa vďaka tomuto procesoru dočkáme, teda hlavne v svete smartfónov. Najnovší ARM procesor neprinesie ovocie iba do sveta smartfónov, ale v budúcnosti bude súčasťou aj Windows 10 laptopov.

Always-On laptopy s najnovším Snapdragonom až budúce leto

Prvé laptopy s operačným systémom Windows 10 a procesorom Snapdragon 835 boli predstavené len nedávno. HP Envy X2 a ASUS NovaGo prídu na trh už v prvom kvartály roku 2018 a mnoho ľudí zostalo zarazených, prečo sa OEM partneri Microsoftu nerozhodli rovno implementovať novší procesor Snapdragon 845, ktorý bude v tomto istom období uvedený do predaja. Samozrejme, budúcoročné modely najnovších Always-On laptopov budú vybavené procesorom Snapdragon 845, no ich vývoj bude trvať o čosi dlhšie. Odpoveď je celkom jednoduchá a logická. Celá technológia Windows 10 na bola postavená na emulácii x86 na ARM procesor, v tomto prípade Snapdragon 835. Všetci fanúšikovia Microsoftu a naši dlhodobejší čitatelia vedia, že projekt Windows 10 na ARM sa s Microsoftom tiahne už dlhšiu dobu. Implementácia na nový procesor by zabrala ďalšie mesiace a prvých Always-On laptopov by sme sa dočkali až v lete 2018.

Informácie o tom, že sa prvé Always-On laptopy s Windows 10 a procesorom Snapdragon 845 objavia už budúce leto, sa objavili na stránke Fudzilla.com. Najnovší procesor uvidíme najprv na smartfónoch a neskôr sa dostane do novej generácie laptopov, či už od HP, ASUS, alebo dokonca aj Lenova. A prečo to laptopom bude trvať o čosi dlhšie ako smartfónom? Na túto otázku si dokáže určite odpovedať každý sám, pretože všetci dobre vieme, ako je Microsoft v “mobilnom” svete spomalený a ako dlho trval vývoj napríklad takého Windows RT.

TIP  Zamestnanci Microsoftu sa búria! Microsoft údajne porušuje ľudské práva

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Microsoft)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.