Windows 10 je najbezpečnejší OS, tvrdí Microsoft | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 je najbezpečnejší OS, tvrdí Microsoft

Novinky

Windows 10 je najbezpečnejší OS, tvrdí Microsoft

Len nedávno vyšlo najavo od šéfa Microsoftu, Satya Nadella, že Microsoft míňa vyše miliardy dolárov ročne špeciálne iba na zabezpečovanie dát svojich uživateľov. Ako sme nedávno informovali, nejde len o investície do výskumu a vývoja, ale napríklad aj o presúvanie svojich servroch do Nemecka, kde na ne nemajú americké úrady dosah, keďže sa nachádzajú v inej právnej jurisdikcii.

Len teraz viceprezident Microsoftu Terry Meyers vyhlásil:

“Ročne investujeme vyše miliardy dolárov vo forme výskumu a vývoja do budovania bezpečnosti v našich mainstreamových produktoch, pretože nepremýšľame nad bezpečnosťou ako nad samostatným produktom”

Obidvaja vysokopostavení ľudia Microsoftu zhodne ubezpečujú svojich užívateľov, že Windows 10 nezbiera žiadne osobné údaje. Jediné údaje, ktoré údajne Microsoft zbiera sú tie, ktoré súvisia so stabilitou a bezpečnosťou systému. Ešte aj tieto dáta nie sú prenášané obyčajne, ale vždy sú zašifrované.

Microsoft prišiel s týmito vyhláseniami po tom, ako ho viacerí obvinili z využívania osobných dát na marketing, alebo z prílišného zasahovania do súkromia uživateľov. Microsoft mal údajne aj sledovať výskyt nelegálneho softwaru na počítačoch, pričom sa v licenčnej zmluve podľa viacerých uživateľov objavila klauzula o možnosti takýto software z operačného systému vymazať.

Šéf Microsoftu na margo tohto vyhlásil:

“Dôvera je v centre tohto všetkého – zachytáva náš optimizmus pre budúcnosť, optimizmus pre to, ako môže difitálna technológia hrať pozitívnu úlohu v každom kroku života a v každom sektore ekonomiky. Ľudia nebudú používať novú technológiu, ak jej nebudú veriť, a preto je dôvera nevyhnutná. Máme zásadový prístup so silnými záväzkami, aby sme sa uistili, že nám náš zákazník môže veriť pri používaní digitálnych technológii”.

TIP  Microsoft vyvíja novú závodnú hru pre Windows 10. Jej interné súbory opäť spomínajú mysteriózny Surface Phone v spojení s operačným systémom Andromeda

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.