Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report

Windows 10

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report

Microsoft dlhodobo hovorí, že Windows 10 je najzabezpečenejším operačným systémom spomedzi ostatných verzií Windowsu.  S rovnakým konštatovaním prichádzajú aj viaceré bezpečnostné spoločnosti, avšak ktorých doterajšie porovnania nehovorili o konkrétnych číslach, výsledkom ich skúmania bola vždy odpoveď „je lepší“ alebo „nie, nie je lepší“.

Najnovšie bezpečnostná spoločnosť Webroot prišla s reportom, v ktorom porovnávala bezpečnosť jednotlivých verzií systému Windows. Primárne však pre bežného používateľa je najzaujímavejšie porovnanie Windowsu 10 a Windows 7, ktoré sú najrozšírenejšie a defakto pokrývajú v sumáre väčšinu trhu.

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7

„Výskyt škodlivého softvéru na nepodnikateľské zariadenie na konci roka 2017 bol 07 pre operačný systém Windows 10, v porovnaní s verziou Windows 7 kde to bolo 16 a pre Windows XP to bolo 17. Rovnako ako u podnikových zariadení je systém Windows 10 viac ako dvojnásobne bezpečnejší ako systém Windows 7 pre domáce zariadenia. Objem malware na jedno zariadenie zostal konštantný počas roku 2017, v priemere 55 súborov na jedno zariadenie.“, píše sa v reporte od  Webroot.

Inými slovami report hovorí o tom, že Windows 10 je viac ako dvakrát tak bezpečný ako Windows 7. Dobrým príkladom lepšieho zabezpečenia systému Windows 10 je napríklad jeden z najväčších masových útokov na používateľov Windowsu vôbec – WannaCry, ktorý defakto Windows 10 zariadenia takmer vôbec nezasiahol.  Akú verziu Windowsu používate vo svojom počítači vy?

TIP  Ako funguje nový Screen Sketch (Printscreen) vo Windows 10? | VIDEO

Zdroj: Webroot

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.