Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report

Windows 10

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report

Microsoft dlhodobo hovorí, že Windows 10 je najzabezpečenejším operačným systémom spomedzi ostatných verzií Windowsu.  S rovnakým konštatovaním prichádzajú aj viaceré bezpečnostné spoločnosti, avšak ktorých doterajšie porovnania nehovorili o konkrétnych číslach, výsledkom ich skúmania bola vždy odpoveď „je lepší“ alebo „nie, nie je lepší“.

Najnovšie bezpečnostná spoločnosť Webroot prišla s reportom, v ktorom porovnávala bezpečnosť jednotlivých verzií systému Windows. Primárne však pre bežného používateľa je najzaujímavejšie porovnanie Windowsu 10 a Windows 7, ktoré sú najrozšírenejšie a defakto pokrývajú v sumáre väčšinu trhu.

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7

„Výskyt škodlivého softvéru na nepodnikateľské zariadenie na konci roka 2017 bol 07 pre operačný systém Windows 10, v porovnaní s verziou Windows 7 kde to bolo 16 a pre Windows XP to bolo 17. Rovnako ako u podnikových zariadení je systém Windows 10 viac ako dvojnásobne bezpečnejší ako systém Windows 7 pre domáce zariadenia. Objem malware na jedno zariadenie zostal konštantný počas roku 2017, v priemere 55 súborov na jedno zariadenie.“, píše sa v reporte od  Webroot.

Inými slovami report hovorí o tom, že Windows 10 je viac ako dvakrát tak bezpečný ako Windows 7. Dobrým príkladom lepšieho zabezpečenia systému Windows 10 je napríklad jeden z najväčších masových útokov na používateľov Windowsu vôbec – WannaCry, ktorý defakto Windows 10 zariadenia takmer vôbec nezasiahol.  Akú verziu Windowsu používate vo svojom počítači vy?

TIP  Microsoft ukázal ako by mohli vyzerať 1px rámčeky okolo okien vo Windowse. Vyzerajú skvelo

Zdroj: Webroot

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.