Windows 10 dostáva ďalšiu aktualizáciu, dostupný je nový build 16237 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 dostáva ďalšiu aktualizáciu, dostupný je nový build 16237

Novinky

Windows 10 dostáva ďalšiu aktualizáciu, dostupný je nový build 16237

Pred necelými 24 hodinami Microsoft prišiel s novým buildom 16232.1004 pre Insiderov používajúcich Windows 10 (Fast Ring). Pár hodín nato Microsoft prináša ďalší, úplne nový build takisto pre Fast Ring s označením 16237. Nový build prináša hŕstku vylepšení a funkcií, ktoré budú základom pre aktualizáciu Fall Creators Update.

Aké vylepšenia a funkcie prináša nový build?

Prehliadač Microsoft Edge odteraz podporuje funkciu čítania nahlas na všetkých web stránkach. Popri čítaní, sa automaticky zvýrazňujú slová a riadky. Funkcia je taktiež dostupná vo všetkých PDF dokumentoch, takisto s automatickým zvýrazňovaním slov a riadkov. Zmenou prešla aj funkcia zdieľania. Po kliknutí Zdieľania v prehliadači Microsoft Edge, bude používateľské rozhranie Zdieľania v rovnakom motíve ako samotný prehliadač. Používateľské prostredie Zdieľania sa odteraz zobrazí pod tlačidlom zdieľania, nie v strede prehliadača. Prehliadač dostal veľké množstvo menších vylepšení, napríklad novú animáciu pri pridávaní obľúbených stránok alebo odstránenie a opravenie viacerých chýb v prehliadači.

Zdroj: windows.com

Zmena sa týka aj viacerých prvkov v systéme. V novom builde Vás čaká vylepšené Centrum akcií alebo Notifikácie. Zopár vylepšení dostala aj aplikácia My People, Emoji Panel alebo panel písania rukou. Vylepšením prešlo aj monitorovanie grafickej karty v Správcovi úloh, ktoré sa prvý krát objavilo už v builde 16226. Do rozhrania monitorovania bola pridaná aktuálna verzia DirectX alebo fyzická lokácia grafickej karty vo Vašom počítači.

Zdroj: windows.com

Nejedná sa o žiadne enormné zmeny, no Microsoft v tomto builde pridáva množstvo funkcií, ktoré používatelia vyžadovali a zároveň bolo opravených množstvo chýb, či už v aplikáciách alebo samotnom systéme.

TIP  Oplatí sa vôbec inštalovať ďalšie aktualizácie operačného systému Windows 10? | BLOG

Samozrejme, toto nie sú všetky vylepšenia, ktoré nový build priniesol. Pre viac informácií o novom builde pre Insiderov používajúcich Windows 10 Fast Ring kliknite sem. (v angličtine)

Zdroj: windows.com

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.