Windows 10 dostane podporu nových formátov. Toto je ich zoznam | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 dostane podporu nových formátov. Toto je ich zoznam

Novinky

Windows 10 dostane podporu nových formátov. Toto je ich zoznam

Windows 10 dostane podporu nových formátov. Toto je ich zoznam

Microsoft sa chystá pridať podporu troch nových formátov do Windows 10.

Windows 10 už dnes ponúka širokú škálu formátov médií, ako tých natívnych tak aj aplikácií tretích strán. To však nebráni spoločnosti, aby postupne pridávala ďalšie a ďalšie formáty čo určite mnohí kvitujú. Predsa, jedným z posledných formátov, ktoré Microsoft pridal je Free Lossless Audio Codec, ktorý zavítal na Windows ešte pred predstavením aktuálnej verzie systému –Windows 10.

Odvtedy, však nové formáty boli tabu, teda až doteraz. Podľa stránky Microsoft Edge platform v kolónke development pribudli celkovo tri nové formáty, konkrétne OGG Container, Vorbis Audio Codec a Theora Video Codec. Podľa popisov sú momentálne vo vývoji pre Windows 10 zariadenia (PC, Zmiešanú realitu, Xbox a telefóny). Dnes je ťažko povedať presný dátum kedy tieto formáty zavítajú do zariadení bežných používateľov, predpokladať však môžeme, že ich podpora príde spolu s Redstone 4 aktualizáciou.

Pridanie podpory týchto formátov však môže súvisieť s nedávno ohlásenou spoluprácou so Spotify. Hoci Spotify dnes ešte nemá modernú UWP aplikáciu, tak ich dektop software využíva práve Vorbis formát. Inými slovami, pridanie podpory tohto formátu priamo do Windows 10 by mohlo znamenať výrazne uľahčenie pre Spotify vývoj UWP aplikácie.

Zdroj: Microsoft

TIP  Microsoft sa môže pochváliť vylepšeným Windows Defenderom

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.